Tag Archives: прељуба

БОЛНА ИСПОВЕД НА ШАКИРА ПО БРОЈНИТЕ ИЗМАМИ НА ПОРАНЕШНИОТ СОПРУГ: „Тешко ми е да зборувам, ова е најлошиот период во мојот живот!“

Првата исповед на Шакира по изневерувањето на поранешниот сопруг никого не остава рамнодушен! По 11. години врска и две заеднички деца, фудбалерот Жерар Пике и латино дивата Шакира решија да стават точка на својата љубов летово, на општо изненадување на светската јавност. Но, зачестените измами на спортистот изгледа одлучиле… Пејачката …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕ СЕ СКРИЛ ВО ПЛАКАРОТ – РАНО ДОШОЛ ДОМА И СОПРУГАТА И ПРИЈАТЕЛОТ ГИ НАШОЛ ВО ЖЕШКА АКЦИЈА: Влетал со камера и снимил ВИДЕО кое го запали интернетот!

Прељубата е непријатна и болна работа. Многу врски и бракови се прекинати од некој кој ненадејно доаѓа дома за да го фати својот партнер на дело. Понекогаш доаѓа до тепачка, понекогаш до криење во плакарот или жонглирање на тераса или симс… Објаснувањата се само посебна приказна и многумина стануваат одлични …

Повеќе »

Во нивниот свет ПРЕЉУБАТА не значи крај: Овие хороскопски знаци најлесно простуваат неверство!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Неверството во љубовна врска е предавство за некои што не можат да го простат, но има и такви кои ќе го прифатат извинувањето на партнерот и ќе продолжат понатаму. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сите му честитаат: Откри дека девојката го изневерува, а потоа смислил неверојатен начин да се ослободи од прељубничката!

Прељубата е една од работите што никогаш не можете да ја простите во врската Едно момче споделило видео и покажал како да се ослободите од девојката ако дознаете дека ве изневерува. На видеото што го објавил, а собрал над 20. милиони прегледи, тој покажал како и кажал на својата мила …

Повеќе »

Џенифер Лопез не е загрижена поради гласините за љубовната афера на нејзиниот свршеник

Џенифер Лопез и нејзиниот свршеник, пензионираниот безбол играч, Алекс Родригез периодов се актуелни поради неговата наводна афера со Медисон Лекроа, ѕвезда од серијата „Јужњачки шарм“ (Southern Charm).   View this post on Instagram   A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) Како што пренесува „Ентертејнмент тунајт“, според неименувани извори блиски …

Повеќе »

Овие 4. хороскопски знаци имаат најмногу склоности кон прељуба

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Измамата е причина за раскинување на многу врски и бракови и ретко кој сака да биде на местото на измамената личност. Според The ​​Earth Child, некои хороскопски знаци се …

Повеќе »

(ФОТО) НЕОЧЕКУВАНО – Го угостила сопругот во емисија и му признала афера со 20. години помлад: Жената на Вил Смит открила кога се случила прељубата!

Џада Пинкет Смит признала дека била во врска со 20-годишниот рапер Август Алсин, кој е пријател на нејзиниот син. Тоа го сторила во своето ток-шоу „Збор на црвена маса“, во кое била домаќин на нејзиниот сопруг Вил Смит. Актерката открила дека сè се случило кога нивниот брак бил во криза. …

Повеќе »

Овие три хороскопски знаци се склони кон „шарање“ и измама

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Некои луѓе се повеќе склони да имаат стабилни моногамни односи, додека други се повеќе склони кон „шарање“. Овие три хороскопски знаци се сметаат за најопасни прељубници. 1. Овен Со …

Повеќе »

(ФОТО) ТОЈ ЛУД СВЕТ-НА СВАДБА СО ЖЕНЕТ ЧОВЕК СЕ БАКНУВАЛА ПРЕД НЕГОВИТЕ ДЕЦА: Дошла со момчето па бргу го заменила со НЕГО, а реакцијата на сопругата е урнебесна!

Диџејот од свадбата каде се случило прељубата на Фејсбук споделил слики од фото кабината на која се гледа девојката која „се фатила“ спенетиот човек пред неговите деца и покрај тоа што дојде со своето момче.на свадбата дошла со своето момче. Фотографиите потоа на „Редит“ си споделил еден од гостите кој …

Повеќе »