Tag Archives: посета

(ВИДЕО) Реакцијата на полициското куче кон српскиот министер е хит, луѓето пишуваат: „Добра обука!“

На ТВИТЕР се шири видео од интересна сцена што се случила при посетата на министерот за внатрешни работи на Србија, Александар Вулин, на полициските единици. Додека се поздравувал со полицаецот до кој тивко седело полициското куче, животното се вознемирило и почнало да лае кон Вулин. Pas ne greši, nikad.♥️ pic.twitter.com/7lKz7LOFQI …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) КОНЕЧНО ЗАЕДНО ВО ЈАВНОСТ – Кралскиот пар во Њујорк: Хари пиел сам сите се прашуваат каде била Меган?

Многу се зборува за доаѓањето на Меган Маркл и принцот Хари во Њујорк. Ова патување е во центарот на вниманието на светските медиуми, а во текот на нивниот прв ден во „Големото јаболко“ новинарите и фотографите го следеа секој нивни чекор. Еден од телохранителите што ги придружуваше принцот Хари и …

Повеќе »

Пет сериозни симптоми поради кои треба веднаш да посетите лекар

ВО ВРЕМЕ на пандемијата, дури и консултациите со лекар се преселија во удобноста на сопствениот дом. Многумина се консултирале со лекар по телефон или е-пошта, но има некои симптоми кои бараат посета на лекар без одлагање. Необјасниво губење на тежина Иако многу луѓе можат да бидат задоволни со необјаснето губење …

Повеќе »

ПРЕКРАСНИ ВЕСТИ: Кристијан Ериксен пуштен од болница и ги посетил соиграчите

Играчот за врска на данската репрезентација, Кристијан Ериксен, беше пуштен од болница шест дена откако доживеа срцев удар на мечот на Европското првенство што неговиот тим го одигра против Финска, потврди Фудбалскиот сојуз на Данска. На Ериксен му беше вграден дефибрилатор во срцето, апарат што го стимулира срцевиот ритам, а …

Повеќе »

ВИСТИНСКА БАБА – ТЕШТАТА НА ПРИНЦОТ ХАРИ ДОШЛА ВО ДОЛГА ПОСЕТА: Дорија има добра ПРИЧИНА за тоа и не и е ПРВ ПАТ!

Мајката на Меган Маркл, Дорија Регланд (64), се преселила во калифорнискиот дом на војводата и војвотката од Сасекс за да им помогне по раѓањето на нивната ќерка.   View this post on Instagram   A post shared by Meghan Markle 🔵 (@meghanmarkle_official) Дорија е пресреќна со доаѓањето на нејзината внука …

Повеќе »

(ФОТО) 10. ГОДИНИ ПОДОЦНА КЕЈТ И ВИЛИЈАМ НА МЕСТОТО КОЕ ИМ ГО ОДРЕДИЛА СУДБИНАТА:Сите гледале во елегантната војвотка која дошла во посебна мисија!

Кејт Мидлтон е еден од најсаканите членови на кралското семејство и жена која редовно добива само пофалби за своите модни изданија. Секогаш женствена, Кејт се истакнува во модниот избор за посета на Вестминстерската опатија, каде што моментално се наоѓа центар за вакцинација, за да им оддаде почит, заедно со нејзиниот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Средба која „кине душа“: Џенифер Лопез поради НЕА не можела да ги запре солзите!

Големи ѕвезди се многу слаби на фановите кои се болни, особено кога станува збор за децата… Џенифер Лопез, е позната по своите хумани дела и обожава да ги изненади своите фанови. На крајот од минатата година тој посетила болно девојче, чија желба била да се сретне со поп иконата. Познатата …

Повеќе »

ДА НЕ ПОВЕРУВА ЧОВЕК – ПРИНЦОТ ВИЛИЈАМ ДОШОЛ СО СОПРУГАТА ВО ДОМ ЗА СТАРИ ЛИЦА, А ЕДНА БАБА МУ ПОСТАВИЛА УРНЕБЕСНО ПРАШАЊЕ: Кејт „го извлекла“ сопругот од непријатната ситуација!

Кралското семејство е едно од оние семејства за кои многу се зборува низ целиот свет. Секако, дополнителни приказни и озборувања се поттикнуваат од заминувањето на принцот Хари и Меган Маркл во Северна Америка, како и целата ситуација во врска со семејните односи. Сепак, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, војводата и …

Повеќе »

(ФОТО) Принцот Хари конечно пристигнува во Лондон но без сопругата и синот: Меган и се замерила на кралицата или станува збор за нешто друго!

Принцот Хари пристигнува во Лондон, но Меган Маркл не доаѓа со него, ниту малиот Арчи, и тоа само од една причина. Според потврдите од повеќе различни извори, на почетокот на ова лето, принцот Хари конечно треба да го посети своето семејство во Лондон, и се поизвесно е дека на тоа …

Повеќе »