(ФОТО) СИТЕ ГИ ИЗНЕНАДИЛ – Принцот Вилијам фотографиран во геј ресторан во Варшава

Гостите во „Бистро Бутеро“, опишан на интернет како „квир простор“, биле шокирани кога го виделе принцот Вилијам
Принцот Вилијам е снимен за време на вечера во геј ресторан во Варшава, а неговиот изглед ги изненадил сите присутни гости, но и сопственикот на ресторанот.
Учесниците во Бистро Бутеро, кој на интернет е опишан како „квир простор“, биле шокирани кога го виделе принцот Вилијам како влегува во ресторанот и се собраната група.

Принцот се приклучил на тимот
Снимката направена од локален жител за време на посетата покажува дека Вилијам седи со група од својот персонал додека келнерот ги прима нивните нарачки.


Извор за Daily Mail изјавил дека „тимот на палатата Кенсингтон резервирал локален ресторан во близина на местото каде што работеле и принцот одлучил да им се придружи“.


Тој ги прашал што прават, а потоа побарал да дојде со нив, а тимот навистина го ценел тоа што побарал да им се придружи, рекле тие.

Сопственикот на ресторанот останал вчудовиден
Сопственикот на ресторанот, Павел Засим, бил изненаден како и неговите гости кога видел член на кралското семејство во живо, велејќи за британскиот весник дека „апсолутно немал поим“ дека Вилијам доаѓа и дека масата била резервирана за роденденска забава за неговата сопруга по име Дејзи и 11 нејзини гости.

Принцот дојде во Полска во ненадејна посета за да ја истакне британската поддршка за земјата, која им помага на бегалците раселени од војната во Украина.

Тој, исто така, се сретнал со британските и полските војници стационирани во близина на украинско-полската граница и ја пофалил нивната „соработка за поддршка на народот на Украина и нивната слобода“.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Песна за животот и многу генерации: ДНК, Наум Петрески и Џамбо Агушев (ВИДЕО)

Сигурно многумина од вас овие денови можеа да видат голем број од нашите јавни личности, …