Tag Archives: полска

(ФОТО) Сцената од трамвај во Полска ги насмеала луѓето на Фејсбук, се ќе ви биде јасно кога ќе ја видите фотографијата

Сцена од јавниот превоз некаде во Полска ги насмеа следбениците на популарната страница на Фејсбук. Нема да верувате што некој обесил во трамвај – глетката е бизарна и во исто време смешна. Фото: Принтскрин/Facebook

Повеќе »

(ФОТО) СИТЕ ГИ ИЗНЕНАДИЛ – Принцот Вилијам фотографиран во геј ресторан во Варшава

Гостите во „Бистро Бутеро“, опишан на интернет како „квир простор“, биле шокирани кога го виделе принцот Вилијам Принцот Вилијам е снимен за време на вечера во геј ресторан во Варшава, а неговиот изглед ги изненадил сите присутни гости, но и сопственикот на ресторанот. Учесниците во Бистро Бутеро, кој на интернет …

Повеќе »

(ФОТО) Екипата на „Бекстејџ“ на Светско првенство во Полска заедно со македонските ракометни репрезентативци

Само неколку дена не делат од Светското првенство во ракомет за мажи во Полска. Екипата на „Бекстејџ” секојдневно ќе ве известува ов Светското првенство, директно од Краков. Нашите ракометари ги очекува сериозен предизвик во групата во Краков против Норвешка, Холандија и Аргентина. Лазаров задоволен од своите избраници Подготвени сме да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Што се случило со малата Украинка која пеела во засолниште

Девојчето го трогна целиот свет кога од засолништето се појави видео во кое се пее песна од цртаниот филм „Frozen“ – „Let it go“. Десет дена по почетокот на бомбардирањето на Киев, сите во засолништето од бомби молчеле додека таа пеела многу емотивна песна „Let it go“ од цртаниот филм …

Повеќе »

(ФОТО) Мајки на железнички станици во Полска оставаат празни колички

ПОРАДИ војната, повеќе од 1,5 милиони луѓе ја напуштија Украина, главно во соседните земји – Полска, Молдавија и Романија. Сите сакаат на некој начин да им помогнат, па мајките во Полска почнале да оставаат колички на железничките станици каде пристигнуваат бегалците од Украина.Имено, повеќето ги напуштиле своите домови и избегаа …

Повеќе »

(ФОТО) Си-Ен-Ен објавил шокантно видео: Момче со торба во рака сам плаќејќи ја преминува границата со Полска

Според ОН, меѓу 1,5 милиони бегалци има над 500.000 деца. Многумина од нив родителите ги испратиле сами од Украина или со сосема непознати лица. Си-Ен-Ен снимил тажен момент како момчето, сам, со торба во рака, ја минува границата. Момчето плаче додека полека оди преку границата на Украина со Полска. Зад …

Повеќе »

(ФОТО) Полјак излетал од патот и направил „тоталка“ на Ферарито – преживеал

Полјак со Ферари излетал од патот и буквално се лизнал под ограда. Фотографиите од местото на несреќата јасно покажуваат колкава среќа имал возачот кој речиси без гребнатини излегол од руината на Ферари. Тоа е Ferrari 488 Pista, еден од најбрзите автомобили во светот. Секако, под услов тој што стои зад …

Повеќе »

Секој живот е важен: Фотографија која го обиколи светот и никого не остави рамнодушен

Оваа фотографија веќе долго време кружи на социјалните мрежи, го обиколи светот и не остави никого рамнодушен. Кој би помислил дека фотографијата е од пред 34. години, направена е во 1987. година, во градот Забша во Полска. Забележан е моментот по 23-часовна операција, трансплантација на срце. Замислете 23. часа во …

Повеќе »