Tag Archives: принц Вилијам

(ФОТО) СЕ’ ПОПОПУЛАРНИ – Вилијам и Кејт објавија нова семејна фотографија, им порачале: „Барем некој има достоинство!“

Принцот и принцезата од Велс споделија нова семејна фотографија на нивниот официјален Инстаграм профил, која беше објавена како божиќна честитка. Фотографијата е направена во текот на летните месеци кога семејството се шетало по дворот на нивниот дом во Анмер Хол во Норфолк, а фановите веднаш забележале некои детали. View this …

Повеќе »

(ФОТО) И додека поради Хари и Меган на кралското семејство им „гори“ под нозе, Вилијам и Кејт имаат друга приказна

Принцот и принцезата од Велс избраа семејна фотографија направена за време на семејна прошетка по селскиот имот како слика за овогодинешната официјална божиќна честитка. И’ додека светот го чека вториот дел од документарниот филм за Хари и Меган, кој го потресе светот и се уште се зборува за него, британското …

Повеќе »

Скандал каков Британија не памети: Се огласи училиштето, принцот Џорџ главна тема, Кејт и Вилијам очајни

Скандал каков Британија не памети: Се огласи училиштето, принцот Џорџ главна тема, Кејт и Вилијам очајни Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон биле шокирани по веста дека педофил работел во училиштето во кое оделе нивните деца. Имено, Метју Смит, заменик директорот на институцијата „Томас Батерси“, каде што до неодамна одеа принцот …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон ВО КАМЕЛ БОЈА ОД ГЛАВА ДО ПЕТИЦИ: Одамна не изгледала посреќно покрај сопругот

Принцезата од Велс, Кејт Мидлтон изгледала елегантно и среќно додека ги извршувала кралските обврски со нејзиниот сопруг, принцот Вилијам Кејт Мидлтон била олицетворение на елеганцијата додека ги извршувала кралските должности со сопругот принцот Вилијам во текот на денешниот ден. View this post on Instagram A post shared by HRH The …

Повеќе »

(ФОТО) ЌЕ ИМА СЕШТО – ЈАСНОВИДЕЦ ЈА ПРОГНОЗИРА СУДБИНАТА НА КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: Еве што го чека Чарлс во следните 7 години, ни ХАРИ нема светла ИДНИНА!

Познат британски јасновидец предвидува дека кралот ќе абдицира и дека принцот Хари ќе се врати во кралското семејство во следните две години. Еден јасновидец од Бирмингем вели дека кралот Чарлс III ќе издржи само седум години на тронот пред да му ја предаде круната на принцот Вилијам. Тој исто така …

Повеќе »

(ФОТО) „Шоуто продолжува“: Британците ја забележале симболиката во новиот портрет на кралското семејство

Нов официјален портрет на кралот Чарлс и кралицата сопруга Камила со принцот и принцезата од Велс, Вилијам и Кејт, се појави на профилите на британското кралско семејство. Портретот е создаден во Бакингемската палата ден пред погребот на кралицата Елизабета. „Нивното височество кралот и кралицата со нивното кралско височество, принцот и …

Повеќе »

(ФОТО) ОД ОДМОР ОТИШЛА ВО СМРТ – ПРИНЕЗАТА ДАЈАНА ЕДЕН МЕСЕЦ ПРЕД СМРТТА УЖИВАЛА СО ДЕЦАТА И ЉУБОВНИКОТ НА ОДМОР: Фотографии од јахтата „кршат“ срца

Фотографиите од снимањето на серијата за принцезата Дијана покажале како таа ужива на одмор со своите деца и љубовникот еден месец пред нејзината смрт. Започна снимањето на шестата сезона на популарната серија на Нетфликс „The Crown“, а по тој повод се појавија фотографии од актерите од сетот. Имено, Елизабет Дебицки …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ГИ ЦЕНИ ВИСТИНСКИТЕ ВРЕДНОСТИ – Принцот Вилијам речиси 30. години го носи истиот часовник, зад сè се крие сентиментална приказна…

Кралското семејство поседува некои од најскапите и најгламурозните парчиња накит, вклучувајќи ги и часовниците. Но, принцот Вилијам е верен само на еден часовник што го носи долги години. Зад сè е сентиментална приказна.Иако принцот Вилијам, чие лично богатство се проценува на 30. милиони фунти, секако може да си дозволи секое …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) БРИТАНИЈА ТАГУВА – КРАЛИЦАТА ПО ПОСЛЕДЕН ПАТ ЈА НАПУШТИЛА ПАЛАТАТА: Кралот Чарлс во придружба на синовите ја придружувал Елизабета Втора од Бакингем до Вестминстер

Ковчегот со посмртните останки на кралицата Елизабета Втора ја напушти Бакингемската палата и во придружба на кралот Чарлс, неговите браќа и сестри и децата, пристигна во Вестминстер каде ќе остане изложена до погребот во понеделник. View this post on Instagram A post shared by ModernRoyalEra (@modernroyalera) Последното и најтажно патување …

Повеќе »