Tag Archives: принц Вилијам

(ВИДЕО+ФОТО) ВИЛИЈАМ ЗА 10 СЕКУНДИ ПОКАЖАЛ ШТО МИСЛИ ЗА МЕГАН, А КАМЕРАТА СЕ’ СНИМИЛА: Потегот на принцот избил вои прв план а коментарите се редат!

Иако голем дел од јавноста е многу среќен поради помирувањето на принцовите Вилијам и Хари што се случи пред неколку дена во Виндзор, сепак дел од нив не се навикнати на целата ситуација, која штотуку стана уште „почудна“. Имено, на јавниот поздрав принцовите се појавија со сопругите Кејт Мидлтон и …

Повеќе »

(ФОТО) РОДИТЕЛИТЕ СЕ ГОРДИ – ПАЛАВИТЕ ПРИНЦОВИ И ПРИНЦЕЗА ТРГНАА ВО НОВО УЧИЛИШТЕ! Кејт и Вилијам блескаат од среќа: Лекциите ќе траат само 35 МИНУТИ за најмалите!

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам ги однесоа своите три деца Џорџ (9), кој ја покажа својата младешка енергија на платинестиот јубилеј летово, Шарлот (7) и Луис (4) во новото училиште Ламбрук, во кое ќе одат намалите престолонаследници и кое е блиску до нивниот нов дом во Беркшир и нуди одлични …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТИРКИЗНИ И СМАРАГДНИ ТОНОВИ СО ПОГЛЕД НА ДЕСНО: Прв заеднички портрет на принцот Вилијам и Кејт!

ПОРТРЕТОТ на војводата и војвотката од Кембриџ е изложен во музејот Фицвилијам во Кембриџ, каде што двојката била во посета. Сликата е дело на наградуваниот мајстор за портрети Џејми Корет, а е нарачана во 2021. година од страна на Кралскиот фонд за портрети во Кембриџшир. На портретот се гледаат Кејт …

Повеќе »

ВТОР ЗА ДА ГО НАСЛЕДИ ТРОНОТ – ШЕТАЊЕТО ДО МАЈЧИНИОТ КОВЧЕГ МУ Е НАЈЛОШОТО НЕШТО ВО ЖИВОТОТ: Принцот Вилијам слави 40 роденден, не го поканил брат му на прославата!

Принцот Вилијам, војводата од Кембриџ, денеска наполни 40. години. Роден е во 1982. година во Лондон како најстар син на престолонаследникот Чарлс и покојната принцеза Дијана, а е внук на кралицата Елизабета Втора и покојниот принц Филип. Детството на Вилијам на многу начини се разликувало од неговите врсници ширум светот. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВЕЛИЧЕСТВЕНО – На платинестиот концерт пееле музички ѕвезди: Дајана Рос испратила порака до кралицата!

Долгоочекуваниот концерт по повод платинестиот јубилеј на кралицата Елизабета која овој настан го следеше од својот дом, го отвори принцот Вилијам, а потоа се „ределе“ ѕвезди кои биле внимателно избрани… View this post on Instagram A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily) Американската пејачка Дијана Рос го заврши својот …

Повеќе »

(ФОТО) „Не ги поднесуваат сиромашните, ги гледаат со одвратност“

Во четвртокот во Лондон се одржа церемонијата „Триумф на бојата“ со која започна централната прослава на платинестиот јубилеј на кралицата Елизабета Втора. Имало многу возбудливи моменти и фотографии на кои биле сведоци, но една посебно се истакнала. Dynasts when they catch a glimpse of the #people pic.twitter.com/6RjYQhGQRy — Edmund Griffiths …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Том Круз ја фатил Кејт Мидлтон за рака – сите зборуваат за реакцијата на принцот Вилијам

Премиерата на новиот „Top Gun“ синоќа се одржа во ЛОНДОН, а главни ѕвезди на црвениот тепих беа Том Круз и војводата и војвотката од Кембриџ. Кејт Мидлтон воодушеви во црн фустан со бели детали кои ги откриваа нејзините рамена, и за момент го засени сето она што се случуваше на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Типот се ракувал со Кејт на улица и уфрлил коментар, принцот Вилијам веднаш му одговорил…

Војводата и војвотката од Кембриџ оваа недела го посетија Велс. Идниот принц и принцезата од Велс се дружеа со Велшаните и разговараа со нив на улица. Еден од нив и ја подал раката на војвотката, по што искоментирал дека таа ги има „најстудените раце досега“. Принцот Вилијам го слушнал коментарот …

Повеќе »

(ФОТО) Вилијам и Кејт ги дисциплинираат своите деца со техника која експертите ја фалат

Очигледно трите деца на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон имаат многу убави манири и добро се однесуваат во јавноста. Џорџ, Шарлот и Луис на крајот на краиштата се само деца, па понекогаш запаѓаат во неволја, а начинот на кој Вилијам и Кејт го дисциплинираат нивното мало трио прави голема разлика. …

Повеќе »