(ФОТО) Објавиле свршувачка: Принцот Хари и Меган Маркле ќе се венчаат

Вилијам, сопругата, се шушка, ја запросил со прстен од починатата мајка, принцезата Диана. Инаку,прстенот со сафир бил всушност споменот на Хари на починатата мајка, а тој му дозволил на братот да го искористи за свршувачка


Принцот Хари (33) ја запросил својата девојка Меган Маркле (36), потврдило краското семејство. Свршениот пар денес попладне ќе позира за службени фотографии во Кенсингтонската палата. Венчавката ќе биде на пролет 2018. година.
Братот на Хари, принцот Вилијам, својата сопруга Кејт ја запросил со прстенот на починатата мајка, принцезата Диана. Инаку, прстенот со сафир всушност бил споменот на Хари на починатата мајка, но тој му дозволил на братот да го искористи за свршувачка.
Се шушка дека свршеничкиот прстен на глумицата е изработен од парче накит на Диана, а наводно за неговата изработка биле користени смарагдна огрлица која ја добила од кралицата Елизабета II или комплет скапоцен накит кој како венчан подарок Диана го добила од саудискиот принц.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Годишен концерт на Културно уметничкото друштво Таше Милошевски

Во Спортската сала во Ресен, вечерва, со почеток во 19:00 часот ќе може да уживате …