Tag Archives: принц Вилијам

(ФОТО) Нови детали за смртта на принцезата:„На нејзиното тело немаше крв“

Минале 20. години од трагичната смрт на принцезата Дијана во сообраќајната несреќа во Париз. Во своето прво интервју од тогаш, пожарникарот, кој се обидел да и го спаси животот на принцезата, открил непознати детали за нејзината смрт. Ксавиер Гурмелон, кој работел 22. години во пожарникарска служба, решил за британски „The …

Повеќе »

(ФОТО) Работа за која малечкиот Џорџ не е свесен: Најголема тајна на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам!

Одамна е познато дека кралското семејство има најголемо влијание во Велика Британија и овој факт не може да се оспори, а откако Кејт Мидлтон и принцот Вилијам го добиле третото дете, син на Луис, сè во врска со нив е многу интересно. И’ додека војводата и војвотката од Кембриџ, кога …

Повеќе »

(ФОТО) Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон отишле на одмор каде што летуваат најбогатите

Војводата од Кембриџ и неговата сопруга со приватен авион отпатувале, со тримесечниот принц Луј, принцезата Шарлот (3) и принцот Џорџ (5), на Карипскиот остров Мустик Откако во текот на изминатите неколку месеци имаа многу обврски, принцот Вилијам (36) и војвотката Кејт Мидлтон (36) одлучиле да се релаксираат и да одат …

Повеќе »

(ФОТО) Јака жена: Кејт Мидлтон е „глава на куќата“ и сите конци ги држи во свои раце

Освен како двојка, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон воодушевуваат и како грижливото семејни луѓе и родителите. Тие неодамна добија трет наследник и ја проширија својата мала заедница. Слатките мали деца на кралскиот двојка прераснуваат во чесни, пристојни и внимателни млади луѓе, а се’ поради правилното воспитување за кое е најзаслужна …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Повторно го украла шоуто: Шарлот блеснала на крштевката на малечкиот Луис!

Позната по својата самодоверба и ведра природа, слатката принцеза Шарлот не разочарала ниту во понеделникот на крштевањето на нејзиниот помлад брат, принцот Луис. На влезот во капелата „St James’s Palace“, кралското семејство го дочекал архиепископот од Кентенбери, Џастин Велби. Поспаниот крштеник, принцот Луис мајка му го носела во рацете додека …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Принцот Луис има шест кумови: Хари не е меѓу нив!

Кумови се пријателите на Вилијам – Николас ван Кутсем, Хари Оубри – Флечер, сопственикот на ноќен локал Гај Пели, Роберт Картер, Луси Мидлтон (роднина на Кејт) и Лејди Лора Мид The Duke and Duchess of Cambridge, Prince George, Princess Charlotte, and The Duke and Duchess of Sussex arrive for the …

Повеќе »

(ФОТО) „Веќе се гледаат знаци на бременост“:Кејт Мидлтон чека четврто дете!?

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам пред нешто помалку од три месеци го дочекале своето трето дете, принцот Луис, но извори тврдат дека се веќе подготвени и за четврто. „Тие би сакале да имаат два сина и две ќерки. На Кејт и е многу важно нејзините деца да имаат јака меѓусебна …

Повеќе »

(ФОТО) Беспрекорен стил: Меган Маркл во летен фустан на поло натпревар!

Бившата глумица од ден во ден ги полни медиумите. Кога не е во средиште на вниманието поради кралските гафови или семејни проблеми, Меган Маркл се спомнува во контекст на модна икона која со својот изглед го плени вниманието каде и да се појави. Откако се придружила на принцот Хари и …

Повеќе »

(ФОТО) „Принцеза на народот“: 10 работи кои можеме да ги научиме од принцезата Дијана!

Минала скоро 21. година од трагичната смрт на принцезата Дијана. Да ја избегнеше кобната несреќа денес би го прославила 57. роденден. Да се потсетиме на неколку нејзини мудри изјави… Велшката принцеза Дијана, најпозната како лејди Ди, денес би го прославила својот 57. роденден. Сопругата на престолонаследникот Чарлс била една од …

Повеќе »