Tag Archives: принц Вилијам

(ФОТО) БРИТАНСКАТА ЈАВНОСТ НА НОЗЕ: Дали првата официјална средба на скараните браќа, Меган и Хари вешто ќе ја одбегнат?

Британците се загрижени дали за две недели браќата кои во последно време не се во добри односи ќе се сретнат лице в лице на Денот на примирјето со кој завршила Првата светска војна Сè поизвесно е дека принцот Хари (35) и Меган Маркл (38) ќе треба да се соочат со …

Повеќе »

(ФОТО) ЈАВНАТА ТАЈНА ОБЕЛОДЕНЕТА: Принцот Хари отворено за односот со братот: „Јас и Вилијам тргнавме по различни патишта!“

Раѓањето на синот Арчи кај принцот Хари како да доведе до еден друг вид на сигурност и сериозност. Во неколку последни јавни настапи тој говори се’ поотворено, а покрај оние изјави за родителството, тужбите за таблоидите, синот и Меган Маркл се чини дека на ред дојде и вистината за неговиот …

Повеќе »

(ФОТО) Кралското семејство во посета на болница: Дали е ова најемотивната фотографија која ја видовте денес?

Кејт на девојчето и донела тијара, а таа веднаш ја ставила… Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон со на посета во Пакистан и ја посетиле детската болница „Шаукат Канум“, која лекува деца со карцином. Токму во овој момент се направени веројатно најемотивните фотографии од принцот и војвотката. Имено, тие се сликале …

Повеќе »

(ФОТО) РАЗДОР ВО КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: Поради оваа одлука на Меган и принцот Хари неговиот брат и татко потполно збеснале!

Членовите на британското кралско семејство не ги поддржуваат принцот Хари и војвотката од Сасекс во намерата да ја „свиткаат хартијата“ против таблоидите Меган Маркл (38) и принцот Хари (35), наводно, не разговарале со другите членови на кралското семејство за нивната одлука да ги тужат британските таблоиди, што резултирало во нова …

Повеќе »

(ФОТО) СЛИКАТА ГОВОРИ ПОВЕЌЕ ОД 1000 ЗБОРОВИ: Кејт Мидлтон во блажена состојба!

Го знаете она дека „една слика кажува повеќе од илјада зборови“, е па тоа е случајот и со фотографијата на Војвотката од Кембриџ со реномираната кралска готвачка Мери Бери. Додека Кејт зборувала со неа, таа нежно и ја спуштила раката на стомакот. Сите се прашуваат: „Дали Кејт е бремена по …

Повеќе »

ДЛАБОКИ НЕДОРАЗБИРАЊА НА БРИТАНСКИТЕ ПРИНЦОВИ – Судирот со Вилијам почнал уште во детството: Хари една работа никогаш не му простил!

Во последно време, британските медиуми редовно пишуваат за несогласувањето помеѓу принцевите Хари и Вилијам. Додека некои поради тоа што ги обвинуваат браќата ја обвинуваат Меган Маркл, некои експерти за кралското семејство велат дека конфликтот меѓу браќата потекнува од нивните тинејџерски денови кога Хари честопати морал да ја „преземе вината“ за …

Повеќе »

(ФОТО) СОПРУГИТЕ ГИ СКАРАЛЕ БРАЌАТА: Хари и Вилијам не се дружат…

Според документите кои ги објавиле британските медиуми, Кејт и Вилијам законски го промениле називот на организацијата во Кралската фондација на војводата и војвотката од Кемриџ… Принцот Вилијам (37) и војвотката од Кембриџ,  Кејт (37) го преименувале името на својата хуманитарна организација и така „служено се одвоиле“ од Меган Маркл (37) …

Повеќе »

(ФОТО) Еве колку вредат членовите на британското кралско семејство: Сигурно ќе се изненадите кој е најбогат!

Британското кралско семејство има моќ, престиж и секако – пари. Од огромните залихи нафта до значајните добротворни донации, богатството на кралското семејство е особено големо. Изненадувачки е што поголемиот дел од парите кои се користат за финансирање на британската монархија не потекнуваат од даночните обврзници – сите тие имаат свој …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОСЛЕ РАЃАЊЕТО НА ВТОРИОТ СИН ЗБОРОВИТЕ НА ЧАРЛС „И ГО СКРШИЛЕ СРЦЕТО“ НА ДИЈАНА:„Кога се роди Хари нашиот брак беше готов – се тргна удолу, а нешто во мене се затвори!“

Британското кралско семејство не престанува да ја шокира јавноста. Сега се појавиле нови, непознати, детали за односот на принцот Ќарлс и лејди Дијана… Иако многу се зборувало и се зборува за нејзиниот однос со синови, има до сега еден непознат детал во врска со раѓањето на принцот Хари. Принцот Чарлс …

Повеќе »