Tag Archives: принц Вилијам

(ВИДЕО+ФОТО) Четири дена го кријат името на новиот принц а потоа случајно го откриле на сите!

Британската јавност нетрпеливо го чека објавувањето на името на новиот член на кралското семејство. Кејт Мидлтон во понеделникот во болницата „Света Мери“ во Лондон родила здраво момче, а само седум часови подоцна излегла пред новинарите и на светот му го покажала новороденчето. Иако имињата на првите две деца на Кејт …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Според призорите од црква се чини дека принцот Вилијам не спие по раѓањето на третото дете

Се чини дека на принцот Вилијам откако го добил третото дете му недостасува сон па за време на мисата на Вестминстерската опатија е „фатен“ како едвај ги држи очите отворени… Пред влегувањето во опатијата со присутните се смеел и шегувал а во разговорот во еден момент открил и дека Кејт …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Некралски манири на принцот Вилијам: На собраните фотографи им „покажал“ среден прст!

Принцот последните денови, како што тврдат британските медиуми, се држел многу храбро, со оглед на навалицата од љубопитници кои ги окупирале Лондон и болницата, а папараците пред болницата успеале „да го уловат“ во незгоден момент. На семејство со повеќе деца им треба поголем автомобил, а дека ниту кралското семејство не …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Принцот  Џорџ и принцезата Шарлот ги разнежниле новинарите и обожавателите на кралското семејство

Неколку стотици новинари од целиот свет пред болницата „Света Мери“ го чекале моментот кога Кејт и Вилијам со своето трето дете ќе го напуштат родилиштето. Принцот Вилијам во посета на новото бебе во претпладневните чесови ги донел 4. годишниот Џорџ и 2. годишната Шарлот.Нивното појавување предизвикало воодушевување кај собраните. Принцот …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон роди син:Бизарни правила кои мора „да ги почитува“ по раѓањето на бебето- но некои заобиколува!

Пред веста да се појави во јавност, на кралицата треба да и се каже дека бебето се родило. Така било, наводно, и’ кога се родил Принцот Џорџ (4). Принцот Вилијам преку специјален, заштитен и кодиран број и јавил на баба му дека добил син… Британското кралско семејство, како и за …

Повеќе »

(ФОТО) Кралско бебе, кралски третман: Еве што се’ има во луксузниот апартман во кој Кејт Мидлтон ќе го роди третото дете!

Терминот за породување на третото дете на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам е сега, во април. Пред болницата е веќе посебно регулирање на сообраќајот, а фанови кампираат за да меѓу првите го видат новото кралско бебе… Ексклузивниот апартман кој се наоѓа во крилото Линдо на лондонската болница St.Mary’s, е местото …

Повеќе »

(ФОТО) Ја менува традицијата: Кога ќе се роди нејзин брат или сестра, двегодишната принцеза Шарлот ќе влезе во британската историја

Малечката Шарлот и’ не е свесна за тоа, но влегува во историјата. Имено, во 2013. година била донесена одредба со која се менува дотогашната линија за наследување на тронот, во кој мажите имале предност. Принцот Вилијам и сопругата Кејт бројат ситно до доаѓањето на третото дете.А, кога ќе се роди …

Повеќе »

(ФОТО) Во исчекување на третото бебе: Како изгледале излегувањата од болница на принцот Џорџ и принцезата Шарлот

Принцот Џорџ денес има четири години, а принцезата Шарлот е слатко двегодишно девојче… Војводата и војвотката од Кембриџ се во исчекуваање на третото дете а единствено што е познато за доаѓањето на новиот член во семејството е дека терминот на породувањето на Кејт е во април. Уште не се знае …

Повеќе »

(ФОТО) Прв заеднички ангажман на двата кралски пара: Меган и Кејт без директен контакт со очи!

Меган Маркл ја одработи својата прва службена должност со идниот сопруг, принцот Хари, неговиот брат Вилијам и војвотката Кејт. Стручњакот за говор на телото, Џуди Џејмс тврди дека глумицата не се срамела, туку била со став, одлучна да се слушне нејзиниот глас. Таа вели дека Меган е новата „принцеза на …

Повеќе »