Tag Archives: операција

Озил објавил фотографија од болничкиот кревет со надеж дека ќе реши долгогодишен проблем

Поранешниот германски репрезентативец Месут Озил објавил дека операцијата на грбот му „минала добро“ и дека сега му претстои малку подолг процес на рехабилитација пред да се врати на терените. Озил во понеделникот отиде под нож за да реши долгогодишен проблем со болки во грбот, а во последните години имаше бројни …

Повеќе »

(ФОТО) Бремената сопруга на Рафаел Надал морала да остане во болница, тенисерот бесен – Можна тужба?

Медиумите пред неколку дена објавија дека бремената сопруга на Рафаел Надал, Марија Франциско Перело, била примена во приватна клиника во Палма де Мајорка, каде најверојатно ќе и биде извршена итна операција. Во моментите кога треба да се бори за својата 23. Грен слем титула, Рафаел Надал минува низ агонија. Имено, …

Повеќе »

(ФОТО) БРЕМЕНАТА СОПРУГА НА НАДАЛ ИТНО ПРИМЕНА ВО БОЛНИЦА: Првата вест не е добра, мора итна операција, РАФА ОЧАЕН!

Вистинската драма се одвива во семејството Надал. Познатиот тенисер е во очај, бидејќи неговата сопруга Марија Чиска Перељо е итно примена во болница, во 31-та недела од бременоста. Штури и нецелосни се информациите кои доаѓаат од Шпанија за здравствената состојба на сопругата на Рафаел Надал. Како што пренесува „Ел Периодико“, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Беше еден од омилените натпреварувачи во „Ѕвездите на Гранд“, а сега решил да го промени полот?

Поранешниот натпреварувач на „Звездите на Гранд“ е во процес на промена на полот Уште во 2013. година, кога Стефан Лукиќ се појави на сцената на „Ѕвезда Гранда“, многумина му предвидуваа успешна кариера поради неговиот неверојатен глас, а сега тој ги изненадил сите. Стефан Лукиќ го привлече вниманието на јавноста поради …

Повеќе »

На 4-годишната Ника и’ е потребна секоја помош! Да дониpaме и да и’ помогнеме да има здраво и безгрижно детство!

На 4-годишната Ника од Прилеп ѝ е диjaгноcтициpaна болecта Beta thalassemia major и нејзината cocтојба бара постојана тpaнcфyзиja на кpв. За надминување на болecта е потребна тpaнсплантациja од нecpoден донop во болницата Yeditepe Hospital во Истанбул. Но, пред тpaнcпантациjaта потребно е да се изврши уште една опepaциja (Vesicoureteral reflux), која …

Повеќе »

(ВИДЕО) Операцијата траела 33. часа: Успешно разделени сијамски близнаци кои делеле мозок

По седум операции, тригодишните споени близнаци биле успешно разделени… Бернардо и Артур Лима, споени близнаци од Бразил со заеднички мозок, биле успешно разделени по 33. часа операција. Како што е наведено, хирурзите за овој зафат се подготвувале со месеци, за да практикуваат нови техники, а учествувале повеќе од 100. здравствени …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЗДРАВОТО СРЦЕ СТИГНАЛО ВЕДНАШ ПО СВАДБАТА: Животот и љубовната приказна на пар од Торино го привлече вниманието на светската јавност

ДЕКА животот пишува романи се потврди уште еднаш, кога Маурицио (47) решил да се ожени со својата животна сопатничка Силвија (42), во болницата „Молинете“ во Торино, додека бил на интензивна терапија по катастрофалниот срцев удар, очекувајќи го најлошиот исход. Двајцата живееле заедно шест години, имаат и двомесечна ќерка, а претходно …

Повеќе »

(ФОТО) ТЕШКА ДИЈАГНОЗА – Девојка мислела дека е мамурна, но набрзо открила дека се работи за тумор на мозокот

Британката Даниел Фримен ја открила својата тешка животна приказна. Имено, во 2019. година мислела дека е мамурна, но набрзо дознала дека всушност има тумор на мозокот. „Бев во Мекдоналдс и одеднаш почнав неконтролирано да врескам. После тоа паднав на подот. Моето момче и работник на Мекдоналдс ми помогнаа да се …

Повеќе »

(ФОТО) ГО ПРОДОЛЖУВА ДОГОВОРОТ – Ибрахимовиќ дефинитивно реши да остане во Милан, ќе заигра на почетокот на 2023 година

Златан Ибрахимовиќ дефинитивно решил да го продолжи договорот со Милан, објави угледниот италијански стручњак за трансфери Фабрицио Романо. Иако во октомври ќе наполни 41. година, Ибрахимовиќ сепак сака да игра фудбал, а се согласил да ја продолжи соработката со италијанскиот шампион. Да потсетиме, по сезоната во која клубот од Милано …

Повеќе »