Tag Archives: операција

(ВИДЕО) На маж му отстраниле дел од тироидната жлезда откако луѓето забележале дека има јазол на вратот

Корисник на „Тикток“, претставувајќи се како Seattle Tech Bro, на 11. мај на својот профил на ТикТок објавил видео на кое зборува за финансиите, но корисниците забележале нешто друго, а тоа била грутка на неговиот врат. Во коментарите му дале до знаење дека тироидната жлезда му е отечена и дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) КРАЈ? Нова операција и повеќемесечна пауза за Роџер Федерер!

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер објави дека ќе биде надвор од теренот неколку месеци, бидејќи ќе има нова операција на коленото. Освојувачот на 20 -та Гренд слем титула веќе имаше два зафати на коленото минатата година, но очигледно проблемот не е решен. Сега ќе мора да оди на уште еден, по …

Повеќе »

ХУМАНОСТА НА ДЕЛО: Потребни сме и на Марија! Да не ја оставиме самохраната мајка на половина пат!

Да не ја оставиме на пола пат. Половина од паричните средства се собрани, ајде заедно да ја собереме и другата половина, да покажеме дека како и секогаш кога е потребно сме тука, дека сме хумани и со големо срце. Нашите 100 денари за Марија живот значат. Доколку не сте во …

Повеќе »

(ФОТО) Славна комичарка открила дека има рак: „Морам на операција, ќе ми отстранат дел од белите дробови!“

Славната американска комичарка Кети Грифин објави на Инстаграм дека има рак на белите дробови и дека е пред операција во која ќе и биде отстранет дел од белите дробови. „Луѓе, морам да ви кажам нешто. Имам рак. Наскоро ќе одам на операција за да ми се отстрани половина од левото …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО – Жена се вратила од мртвите и открила дали треба да се плашиме од смртта!

Една жена буквално се вратила од мртвите и опишала какво е чувството да се биде на „другата страна“ Трисија Бејкер, доживеала тешка сообраќајна несреќа во која изгубила многу крв и била во многу критична состојба. Иако не се сеќава на самата операција, таа тврди дека во тој момент, нејзината душа …

Повеќе »

Да му помогнеме на Јаков: Неговото детство и живот зависат од нашата ХУМАНОСТ!

На еден наш, многу мал сонародник му е потребна нашата помош: „Малечкиот Јаков има само 2. години и има дијагноза на C54 со малигна неоплазма на бубрегот. Веќе има доживеано две операции во кои целта на хирурзите била да го отстранат туморот. За време на последната операција тој загубил еден …

Повеќе »

(ФОТО) ГОЛЕМО СРЦЕ – Навивачката, тетка Бети, во болница кога се разбудила прво прашала за Новак – а потоа тој ЛИЧНО и се јавил!

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ повторно ја воодушеви целата планета. Откако ја донесе конечната одлука да биде дел од српскиот тим на претстојните Олимписки игри во Токио, тој направи едно добро дело и повторно ја воодушеви целата планета. Имено, една Американка му се обратила на Новак на социјалните мрежи …

Повеќе »

(ФОТО) 23. годишна инфлуенсерка умрела за време на операција за спречување потење

Популарната 23-годишна мексиканска фитнес-инфлуенсерка и боди-билдер Одалис Сантос Мена починала откако претрпе неуспешна операција за да спречи обилно потење. Операцијата, наводно, се обиде да се ослободи од вишокот на пот во пазувите со употреба на топлинска енергија за отстранување на потните жлезди, што го намалува мирисот на телото, па дури …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Цел живот ме понижуваа поради НОСОТ“! Како дете отишла на операција, дури кога ги извадиле завоите сфатила дека е ИЗМАМЕНА!

Агентката за недвижнини Кристи од Медисон, гостувајќи во емисијата „Botched“ (емисија во која докторите Пол Насиф и Тери Дуброу корегираат големи естетски проблеми а се емитува на Каналот !Е), раскажала за своето лошо искуство со хируршки интервенции на носот, со чиј изглед како дете никогаш не била задоволна. „Детството и …

Повеќе »