Tag Archives: операција

(ВИДЕО) НЕМАЛ ‘РСКАВИЦА – МОМЧЕ РОДЕНО со опашка од 12 цм И ТОПКА НА КРАЈ СО ДИЈАМЕТАР ОД 4 цм: Тоа бил редок случај на ВИСТИНСКА човечка опашка, веднаш била отсечена!

Во Бразил е родено бебе со вистинска опашка, откриле лекарите, а пренесува Daily Mail. Фотографиите објавени во медицинско списание покажуваат дека опашката имала маса во облик на топка на крајот. Лекарите хируршки го отстраниле израстокот кој го забележале дури откако се родило момчето. Имено, кај сите бебиња се развива ембрионска …

Повеќе »

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ и да му помогнеме на Андреј!

„Мојот 25 годишен син Андреј Илиевски на кој му беше дијагностициран тумор на мозок,замина во Универзитетската клиника Коч,Истанбул, Р.Турција на 24.08.2021 год. со Вашите собрани средства од мобилните оператори Телеком и А1,како и хуманитарната с-ка во Комерцијална банка. Лекувањето продолжува и овој пат се потребни 24.000 евра, кои фамилијата без …

Повеќе »

(ФОТО) Некогашното најубаво девојче завршило во Брза помош: „Тројца гинеколози не ми помогнаа“

20-годишна Французинка Тилан Блондо, која ја освои титулата за најубаво девојче на светот на шестгодишна возраст, ги загрижи своите следбеници на Инстаграм со последниот пост. Имено, Тилан објави серија фотографии од болницата и во описот објасни зошто завршила таму. View this post on Instagram A post shared by Thylane 🦋 …

Повеќе »

(ВИДЕО) МОРБИДНА приказна на украинска докторка:„Нејзиното семејство после 72. часа дошло по телото, но ги дочекало изненадување!

Докторка од Украина, Татјана Анисимова Бјелоус, пред камера раскажала како оживеала три дена по смртта, како заминала нејзината душа и како се вратила во нејзиното тело. Д-р Татјана Анисимова Бјелоус (65), од Украина, била мртва три дена! Таа починала на операционата маса во болницата во Одеса. Нејзиното семејство дошло по …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тажна исповед на познатата манекенка Линда Евангелиста:„Трајно сум деформирана, уморна сум од ваков живот!“

Иако со години се зборува за нејзиниот драстично изменет изглед, Линда Евангелиста утрово излезе со официјална објава на својот профил на Инстаграм и објасни што всушност и се случило. Повеќе од 600. насловни страници на списанијата ја оправдаа нејзината изјава „не станувам од кревет за помалку од 10. илјади долари …

Повеќе »

Да бидеме хумани и да му помогнеме на Славе Стојанов да ја добие операцијата која живот му значи!

На Фејсбук постојано има апели за помош, обиди да се помогне, да се допре до добрината кај луѓето… „Здраво на сите,во денешницата најтешко е да си човек.Би сакала сите да ве замолам кој е во можност да донира,се работи за живот.Знаеме колку млади луѓе однесе ракот.Ве замолувам да не дозволиме …

Повеќе »

СЕКОЈА ЧЕСТ – Трогателна приказна за Тухел. И дал пари на чистачката да го лекува нејзиниот син и и’ купил куќа

Потресна приказна за Томас Тухел, кој пружил голема помош на жена од Филипините, се појави на ТВИТЕР, а француската РМЦ потврдил дека настаните се вистинити. По пристигнувањето во ПСЖ во 2018 година, германскиот тренер ангажирал чистачка, по потекло од Филипините, за да ја чисти куќата. По некое време, тој и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НАДАЛ МИНУВА НИЗ ДРАМА! РАФА ПРВ ПАТ СЕ ОГЛАСИЛ ПОСЛЕ ОПЕРАЦИЈАТА: „Не планирав да куцам – работите се искомплицираа!

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал прв пат зборуваше по операцијата на левото стапало. Шпанецот минатиот викенд на Инстаграм откри дека имал „медицински третман“ на стапалото на левата нога, а сега откри дека се работи за операција. „Добро сум, стапалото малку ме боли. Ова е период што е комплициран на лично и …

Повеќе »

(ФОТО) „Најтажната жена на светот“ после три месеци ја посетиле сопругот и децата!

МОНЕГАШКАТА принцеза Шарлин, „најтажната жена на светот“, како што ја нарекоа некои медиуми на денот на венчавката, се сретнала со својот сопруг принцот Алберт и нивните деца по речиси три месеци. Шарлин е во Јужна Африка од јануари, каде што неодамна беше подложена на четиричасовна операција, а семејството последен пат …

Повеќе »