Tag Archives: операција

(ФОТО) Позната актерка за борбата со маѓепсаната болест – открила кои 2. симптоми не треба да ги игнорирате!

На една од најубавите борачки на WWE, поранешна спортистка, водителка и актерка, Марија Менунос, пред четири години и бил дијагностициран тумор на мозокот, само два месеци откако нејзината мајка ја добила истата дијагноза. Лекарите на оваа 43-годишна убавица и откриле тумор на мозокот „со големина на топче за голф“, кој …

Повеќе »

Страшна вест, тениската легенда се бори со рак од кој починала нејзината сестра

Поранешната тениска шампионка Крис Еверт открила дека има болест од која починала нејзината сестра Џин. Еверт има рак на јајниците од стадиум 1C и и биле закажани две операции, вклучително и хемотерапија. Ракот не е откриен на друго место во телото, а среќата во несреќата е што е откриен во …

Повеќе »

(ФОТО) Револуционерна операција: Маж (57) добил срце од генетски модифицирана свиња

57-годишен маж со срцева болест опасна по живот добил срце од генетски модифицирана свиња, што е револуционерна процедура која им дава надеж на стотици илјади пациенти на кои им е потребна трансплантација на органи, пишува „Њујорк Тајмс“. Ова е прва успешна трансплантација на свинско срце на човечко суштество. Во петокот …

Повеќе »

ВАШАТА ДОНАЦИЈА ЗНАЧИ ЖИВОТ ЗА КРИСТИЈАН: Секоја помош, споделување, подршка ЗНАЧИ

ХРИСТОС СЕ РОДИ,НАВИСТИНА СЕ РОДИ !! Пријатели познати и непознати, пред се би сакале да ви го честитаме Христовото раѓање и да ве замолиме за помош и подршка за наашиот син Кристијан.Ви се обраќаме на вас бидејќи ни е потребна вашата помош🙏 Кристијан за жал детството го помина по болници …

Повеќе »

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНА ПРИКАЗНА ОД ИТАЛИЈА: Лекарите при породување му отстраниле тумор на бебето

АГЕНЦИЈА Ansa пишува за големиот успех на италијанските лекари кои на дете, на кое му е дијагностициран фетален тумор, за време на породувањето му ја отстраниле туморската маса која го зафаќала најголемиот дел од градната празнина на бебето. Медицински тим од неколку десетици специјалисти од болницата „Кралица Маргарета“ во Торино …

Повеќе »

Жена 37. години чувствувала болка во носот, а по операцијата лекарите останале во неверување

Од Нов Зеланд доаѓа неверојатна приказна… Мери Мекарти страдала од болки во носот повеќе од 37. години. Постојано имала проблем, каде што не можела да живее без хартиени марамчиња, а по тестот за корона состојбата и се слошило. Одлучила да оди на лекар за да се ослободи од проблемот, па …

Повеќе »

(ФОТО) По две години операции, на девојчето и е отстранета црната бенка од лицето со која се родила

На Луна Таварес – Фенер конечно целосно ја отстранила од лицето црната бенка во форма на пеперутка со која е родена. Родителите се плашеле дека нивната ќерка ќе биде жртва на насилство поради неа, па решиле да го отстранат. „Околу 80 отсто од луѓето кои ми се јавуваат и имаат …

Повеќе »

(ФОТО) Момче (10) прави и продава колачи за да собере пари за операција на изгореното лице

ЖОАКИН Нахуел отсекогаш сонувал да стане слаткар, а почнал да прави и продава колачи и пити уште пред да планира. Имено, овој 10-годишен Аргентинец доживеал страшна трагедија. Играјќи си со својот брат Фабрицио, тој се запалил. „На мајка ми и беше роденден. Зедовме алкохол и го фрливме на скарата“, изјавил …

Повеќе »

(ВИДЕО) Синот на Ибрахимовиќ тешко се разболел, Златан побегнал во солзи: „Како да ми го откинаа срцето!“

Златан Ибрахимовиќ е еден од фудбалерите кои станаа светски икони. И додека многумина мислат дека неговиот живот е само мед и млеко, имало ситуации во кои и Златан ја изгубил присебноста. Една од нив била вистинска семејна драма. Во книгата „Јас сум Златан Ибрахимовиќ“, чиј автор е Давид Лагеркранц, најдобриот …

Повеќе »