Tag Archives: операција

(ФОТО) ТЕШКА ДИЈАГНОЗА – Девојка мислела дека е мамурна, но набрзо открила дека се работи за тумор на мозокот

Британката Даниел Фримен ја открила својата тешка животна приказна. Имено, во 2019. година мислела дека е мамурна, но набрзо дознала дека всушност има тумор на мозокот. „Бев во Мекдоналдс и одеднаш почнав неконтролирано да врескам. После тоа паднав на подот. Моето момче и работник на Мекдоналдс ми помогнаа да се …

Повеќе »

СТРАШНО ИСКУСТВО – МАНЕКЕНКАТА ПРЕЖИВЕАЛА МОЗОЧЕН УДАР, ПА СЕГА ПРЕДУПРЕДУВА: Не го правете ОВА! Нејзината ПОРАКА по закрепнувањето ќе натера многу луѓе да се замислат!

Манекенката и познато ТВ лице, сопруга на музичката ѕвезда Џастин Бибер, во март завршила во болница. Таа била подложена на итна операција откако и било дијагностицирано згрутчување на крвта во мозокот, а сега решила да сподели со сите зошто и се случил „најстрашниот момент во нејзиниот живот“. View this post …

Повеќе »

Се жалела на вртоглавица и губење на слухот, а потоа добила чудна дијагноза

Една 51-годишна жена имала силна вртоглавица која траела 24 часа, па отишла на лекар. Жената направила КТ што покажало дека во неколку структури на внатрешното уво се заробени воздушни меури. Воздушните меури заробени во внатрешното уво може да предизвикаат ненадејна силна вртоглавица, па понекогаш е неопходна операција за да се …

Повеќе »

(ФОТО) На жена во мочниот меур и нашле чаша, лекарите велат дека таму била околу 4. години

45-годишна жена од Тунис дошла во болница жалејќи се на типични симптоми на инфекција на уринарниот тракт. Меѓутоа, по прегледот, лекарите биле шокирани од откритието. Имено, во нејзиниот мочен меур пронашле чаша обложена со бубрежни камења широки 8 сантиметри. Жената на крајот открила дека чашата го користела како секс играчка …

Повеќе »

Убава вест за Ина Илиевска: Успешно оперирана и добро се опоравува!

Хуманите граѓани помогнаа да се соберат средства за операција на тумор во мозокот во Турција…Операцијата е извршена и како што известуваат нејзините најблиски се поминало во најдобар ред а Ина успешно се опоравува… Здравствената состојба на Ина се влошила лани во мај, кога почнала да добива епилептични напади. Нејзината мајка …

Повеќе »

(ФОТО) Мајка предупредила за омилената ужина на децата: „Не ги давајте на деца под пет години“

За да ги спречи другите деца да го искусат она што го доживува нејзиниот син, Лакин Докерс ја споделила својата приказна на страницата за образование на Tiny Hearts, која има за цел да ги едуцира родителите за прва помош и несреќи што може да му се случат секому. „Моите лоши …

Повеќе »

ХУМАНОСТ: Собрани потребните средства за операција на малата Ина

На Ина Илиевска ѝ е потребна итна операција за отстранување на тумор во мозокот во болница во Турција, која чини речиси 34 илјади долари. Собрани се средствата потребни за операција на шестгодишната Ина Илиевска, беше соопштено вечерва преку Фејсбук, при што се нагласува дека во тек е затворање на броевите …

Повеќе »

ПОЧИНАЛ МАЛИОТ РАЈАН (5) ОД МАРОКО: Момчето починало само половина час откако било спасено

ПЕТГОДИШНИОТ Рајан од Мароко, чие спасување од бунар длабок 32. метри траело четири дена, починал само половина час откако бил спасен. Според Ал Џезира Мароко, пристигнала официјална информација дека момчето не ја преживеало операцијата. Потсетуваме дека момчето поминало четири дена во бунарот. Спасувачите попладнето успеале да ископаат тунел до него, …

Повеќе »

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ: Вашата донација значи живот за Кристијан!

Со тоа што ќе ни помогнете и ќе донирате за БРАТ МИ, може нема да го смените светот,но ЌЕ ГО СПАСИТЕ НЕГОВИОТ ЖИВОТ. Не можете да помогнеме на секого.Но сите вие ЗАЕДНО можете да му ПОМОГНЕТЕ НА МОЈОТ НАЈСАКАН БАТИЧКО И МЕНЕ 💞 МОЖЕТЕ ДА ПОМОГНЕТЕ НА СЛЕДНИОВ НАЧИН 👇 …

Повеќе »