Tag Archives: операција

(ФОТО) Мајка предупредила за омилената ужина на децата: „Не ги давајте на деца под пет години“

За да ги спречи другите деца да го искусат она што го доживува нејзиниот син, Лакин Докерс ја споделила својата приказна на страницата за образование на Tiny Hearts, која има за цел да ги едуцира родителите за прва помош и несреќи што може да му се случат секому. „Моите лоши …

Повеќе »

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ – Апел за помош за младиот велешанец Јован Ивев: На него паднале 2.500 килограми метални цевки

За понатамошно лекyвање во моментов се потребни средства од 100.000 евра за алтepнативно лекyвање, односно роботска нeypopexaбилитациja, пpecaдyвање на матични клетки, вгpaдување на епидypaлен апapaт на ‘pбет и pexaбилитациja за негово закpeпнyвање во Поликлиника ОРТО-МД Нови Сад, Србија. На 23.09.2019 година како возач на камион Јован имаше несреќа при истовар …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЉУБОВ НА ТАТКО – ПРОДАЛ БУБРЕГ ЗА ДА ЈА СПАСИ ЌЕРКАТА: Потресна судбина на Зеничанец, се обесил бидејќи не можел да се избори со својата болест!

Зеничанецот Кемал Пехливановиќ, кој вчера се самоубил со бесење, а овој чин го објавил на својот Фејсбук профил, одамна е познат како татко кој продал бубрег за операција на својата ќерка. Неговото безживотно тело било пронајдено во продавница за алати, а самоубиството го објавил неколку дена претходно на Фејсбук. -Еден …

Повеќе »

ХУМАНОСТ: Собрани потребните средства за операција на малата Ина

На Ина Илиевска ѝ е потребна итна операција за отстранување на тумор во мозокот во болница во Турција, која чини речиси 34 илјади долари. Собрани се средствата потребни за операција на шестгодишната Ина Илиевска, беше соопштено вечерва преку Фејсбук, при што се нагласува дека во тек е затворање на броевите …

Повеќе »

СУДИЈА СПАСУВА ДЕТЕ ОД АНТИВАКСЕРИ: Родителите не сакаат вакцинирана донаторска крв иако нивното двегодишно дете може да умре

Здравјето на детето е поважно од се друго. Детето треба да се оперира поради патолошка срцева мана, а клиниката „Сант Орсола“ треба што поскоро да интервенира за да се обезбеди животот на детето. Операцијата треба да се изврши без оглед на крвната група, доколку е неопходна трансфузија, што инаку е …

Повеќе »

ПОЧИНАЛ МАЛИОТ РАЈАН (5) ОД МАРОКО: Момчето починало само половина час откако било спасено

ПЕТГОДИШНИОТ Рајан од Мароко, чие спасување од бунар длабок 32. метри траело четири дена, починал само половина час откако бил спасен. Според Ал Џезира Мароко, пристигнала официјална информација дека момчето не ја преживеало операцијата. Потсетуваме дека момчето поминало четири дена во бунарот. Спасувачите попладнето успеале да ископаат тунел до него, …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕ’ УШТЕ ИМА ДОБРИ ЛУЃЕ – Студентката Јосипа која живее во тешки услови добила автомобил од анонимен човек

ЈОСИПА е студентка по ветеринарство од место во близина на Велика Горица која со семејството живее во тешки услови. Таа се грижи за болен татко, мајка и брат со посебни потреби. Студира и работи, а на работа и на факултет патува со автобус. Но, добрите луѓе ја изненадиле Јосипа со …

Повеќе »

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ: Вашата донација значи живот за Кристијан!

Со тоа што ќе ни помогнете и ќе донирате за БРАТ МИ, може нема да го смените светот,но ЌЕ ГО СПАСИТЕ НЕГОВИОТ ЖИВОТ. Не можете да помогнеме на секого.Но сите вие ЗАЕДНО можете да му ПОМОГНЕТЕ НА МОЈОТ НАЈСАКАН БАТИЧКО И МЕНЕ 💞 МОЖЕТЕ ДА ПОМОГНЕТЕ НА СЛЕДНИОВ НАЧИН 👇 …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ИМАМ РАК НА БЕЛИТЕ ДРОБОВИ А НИКОГАШ ВО ЖИВОТОТ НЕ ЗАПАЛИВ ЦИГАРА: Животната борба на познатата комичарка!

Таа го привлече вниманието на светската јавност пред четири години, кога го навредуваше поранешниот американски претседател Доналд Трамп… Познатата американска комичарка и актерка Кејти Грифон (60) на своите следбеници на Инстаграм им објавила дека се бори со рак на белите дробови. Имено, минатата година таа ги загрижи обожавателите кога поради …

Повеќе »