Tag Archives: операција

(ВИДЕО+ФОТО) ИСПОВЕД НА ЅВЕЗДА НА ГРАНД: Како ослабнав 70. килограми!?

Учесничка на тековната сезона на музичкиот натпревар „Звездите на Гранд“, Крстиња Тодоровиќ, за кратко време ги освои симпатиите на публиката. Покрај исклучителниот вокал и автентичните изведби на поп-песни, пејачката остана запаметена од публиката во регионот по исклучителната трансформација на физичкиот изглед. Имено, таа по операција на желудникот изгубила неверојатни 70. …

Повеќе »

(ФОТО) Деми Мур објаснила што и се случило со лицето!

Познатата актерка изгледаше непрепознатливо на неодамнешната ревија на куќата Фенди, па многумина ја обвинија дека претерала со филери. Сега Деми се обидува со нови фотографии да објасни дека не отишла под нож, туку употребила еден трик. Кога Деми Мур (58) пред една недела ја отвори виртуелната модна ревија на куќата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Лекарот на Марадона на удар – се појавила снимка: „Дебелиот умира!“

Смртта на Диего Армандо Марадона се уште е под превез на мистерија, неврохирургот Леополдо Луке е обвинет за несоодветен третман, а сега излезе и аудио-снимка од контроверзен разговор. Порталот „Infobae”“ објавил транскрипт од разговорот помеѓу Луке и психијатарот Августина Косачова, кој се случил во последните моменти од животот на Диего. …

Повеќе »

(ФОТО) На 15. години поради ретка болест изгледала како старица! Шокантни пред и после слики на кинеска пластична хирургија!

Девојче од Кина, кое на 15-годишна возраст изгледало како старица поради ретка болест, се здобила со целосно ново лице благодарение на пластичната хирургија, а операцијата, која чинела 56.000 фунти, била покриена од болницата. Ксиао Фенг е псевдоним на млада Кинеска која била малтретирана од деца за време на училиште поради …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојче се родило со 12 прсти на рацете па „ИДИОТИ“ на мајката и порачале да и ги „искинат“

Сара Максон е мајка која го привлече вниманието на ТикТок откривајќи дека нејзиниот сопруг има здравствен проблем, наречен полидактилија, кој тој и го пренел и на неговата мала ќерка. Тоа е вроден проблем во кој едно лице се раѓа со еден или повеќе дополнителни прсти на рацете или нозете. Откако …

Повеќе »

Конечно малку среќа за Игор Пармаковски: Филипче одговорил ПОЗИТИВНО на неговата молба за итна операција!

Игор Пармаковски со години се бори со Kроновата болест но се чини дека медицинската струка конечно ќе му излезе во пресрет… На неговата молба до Филипче објавена на Фејсбук, во која јавно побара помош за операција, одговорил министерот а Игор замолува за подршка…

Повеќе »

(ВИДЕО) „Забава“ во сала за операции во Србија: Пациентот на маса, свират „народњаци“ а лекарите пеат

Необично видео од операционата сала на болницата во Прибој ги шокирала корисниците на социјалните мрежи. На видеото се гледа како пациент лежи на операционата маса и заедно со медицинскиот персонал го пее хитот на Сафет Исовиќ „Sve behara“, додека лекарите го оперираат. Медицинските сестри, веројатно обидувајќи се да го смират …

Повеќе »

(ФОТО) Што му се случило на човекот кој 32. години јадел сирова риба?

Еден Кинез 32. години јадел сирова риба скоро секој ден – поради тоа му се случи нешто морничаво на телото. На Кинезот од телото му биле извадени огромни паразити, откако претрпе тешка инфекција поради неговите навики во исхраната. Лекарите се шокирале кога виделе дека жолчниот канал, на 50-годишниот маж, кој …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тешка приказна: УМРЕВ И БЕВ ГОСТИН НА МОЈОТ ПОГРЕБ! Исповедта на славниот Ван Бастен ја леди крвта во вените: „Славата не е вредна за болките кои ги трпам!

Отсекогаш имало и ќе има фудбалери и Фудбалери. Овие други се малку помалку, а еден од нив е сигурно Марко ван Бастен. Легендарниот Холанѓанец, исконски напаѓач поради кого фудбалотсе гледал со задоволство и чии ремек-дела се прераскажуваат и денес, дал големо интервју за Би-Би-Си и зборувал за сè што поминал …

Повеќе »