Tag Archives: тв серија

(ФОТО) Дали го препознавате овој актер? Тој е еден од најголемите холивудски заводници

ИРСКИОТ актер Колин Фарел во понеделникот наутро се прошетал низ улиците на Менхетен, но минувачите не сфатиле дека гледаат еден од најголемите холивудски заводници. 46-годишниот актер беше непрепознатлив на филмскиот сет на претстојната серија „Пингвин“, во која повторно ќе го отелотвори ликот на истоимениот супернегативец, улога што првпат ја играше …

Повеќе »

(ФОТО) Беше фатална убавица по која сите воздивнуваа: Годините и болеста го направиле своето, а еве како денес изгледа Руби!

Серијата „Руби“ беше многу популарна во Македонија, а главната актерка Барбара Мори и денес е подеднакво убава. Сите се сеќавате на Барбара Мори, мексиканска актерка, која ја освои Македонија со улогата на злобничката во истоимената серија „Руби“. Барбара ја започнала својата кариера во 1992 година, кога имала само 14 години, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шварценегер се враќа

Актерот Арнолд Шварценегер ќе глуми во филмот „Fubar“, а ова ќе биде негова прва телевизиска улога. 75-годишниот актер глуми во серијата на Нетфликс базирана на неговиот хит филм „Вистински лаги“, акционата комедија од 1994 година во која глуми заедно со актерката Џејми Ли Кертис. „Каде и да одам, луѓето ме …

Повеќе »

Починал Ричард Белцер, инспекторот Џон Мунк од серијата „Закон и ред“

Актерот Ричард Белцер, најпознат по улогата на инспекторот Џон Мунк во сериите „Убиство: Животот на улица“ и „Закон и ред: Единица за жртви“, починал на 79-годишна возраст. „Белцер почина рано утринава во својот дом во Бозулс, во југозападна Франција“, изјавил писателот Бил Шефт, долгогодишен пријател на актерот, за „Холивуд репортер“. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Милионерот решил да донира 99% од своето богатство, нема да остави ништо на децата

ДЕЈВИД ФИШВИК е милионер кој се одлучил на необичен потег со цел да ги мотивира своите деца да работат, пишува Daily Star. 51-годишниот Британец имал скромни почетоци, не го завршил училиштето и се вработил како градежен работник. Почнал да заработува со основање компанија која продавала минибуси, а своето богатство го …

Повеќе »

Џереми Ренер пуштен од болница по бизарната несреќа во која се здоби со тешки повреди

Џереми Ренер е пуштен од болница и сега е дома по неговата несреќа додека го чистел снегот. Актерот бил прегазен од булдожер во близина на неговиот дом во Рено, Невада, додека се обидувал да им го расчисти патот на семејството и соседите. Откако со хеликоптер бил пренесен во локалната болница …

Повеќе »

(ФОТО) Поминаа децении, а таа – речиси идентична! Како денес изгледа Хелга од серијата „Ало, Ало“?

Една од најпопуларните серии од 1980-тите, „Ало, ало“ беше популарна кај нас, а актерките и актерите оставија неизбришлива трага кај публиката во Македонија. Многумина сè уште ја гледаат оваа серија, а освен Рене, Марија, Мими и господинот Флик, еден од најнезаборавните ликови беше секретарката Хелга Герхат. Актерката Ким Хартман, која …

Повеќе »

(ФОТО) По филмот доаѓа серијата „Тома“, наскоро снимање на нови сцени!

По филмот кој никого не остави рамнодушен, следува серијал за легендарниот пејач Томи Здравковиќ. Неделава започна снимањето на серијата „Том“ за животот и делото на познатиот фолк пејач Том Здравковиќ, а главната улога, како и во филмот, ќе ја толкува Милан Мариќ, додека Силвана Арменулиќ ќе ја толкува Тамара Драгичевиќ. …

Повеќе »

(ФОТО) Како денес изгледа познатата „Злобница“ која во 90-тите ги воодушевуваше Македонците?

Габриела Спаниќ (48) беше една од најпопуларните актерки во Македонја и регионот во 1990-тите поради улогата на близначките Полин и Паола во мексиканската теленовела „Злобница“. View this post on Instagram A post shared by Τηλενουβελες_στην_Ελλαδα🇬🇷 (@telenovelasgreece_) Тогаш не се пропуштаа епизоди од серијата, а Габриела веднаш ги освои срцата на …

Повеќе »