Tag Archives: тв серија

НА 47 ГОДИНИ – Починала ѕвездата на „Supernatural“: Ники Ајкокс боледувала од леукемија

На својот Инстаграм профил, актерката секојдневно го споделуваше своето патување по здравјето со своите следбеници Ѕвездата на „Supernatural“ Ники Ајкокс (Ники Ајкокс) почина на 47-годишна возраст. – Почина мојата убава, паметна, бестрашна, неверојатно талентирана и сакана снаа, Ники Ајкокс Рааб. Мојот брат Мет Рааб беше со неа. Ники и Мет …

Повеќе »

ВО 50. ГОДИНА – Починал Џејсон Дејвид Френк, актерот од серијата „Power Rangers“

Џејсон Дејвид Френк, американски актер и мајстор за боречки вештини, кој е најпознат по улогата на Томи Оливер во популарната серија „Mighty Morphin Power Rangers“, починал на 50-годишна возраст. Френк е роден на 4. септември 1973. година и првично го играл Green Ranger помеѓу 1993. и 1996. година, по што …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕОЧЕКУВАНА ВЕСТ – Крис Хемсворт на снимањето на серијата за борбата против стареењето открил дека му се заканува сериозна болест

Крис Хемсворт за време на снимањето на една епизода од серијата „Limitless“ дознал дека поради комбинацијата на гени има речиси 10. пати повеќе шанси да добие Алцхајмерова болест. Глумецот од „Тор“ дознал во една епизода од ограничената серија на Дизни + и National Geographic „Limitless“ – која го покажува како …

Повеќе »

Починала актерка од серијата која ја сакаше цела Југославија

Тажната вест ја потврдила нејзината ќерка. На 76-годишна возраст денеска во Швајцарија почина познатата чешка актерка Зузуана Бурианова, пишува „The Daily Blesk“. Домашната публика ја запозна и ја засака во серијата „Болница на крајот од градот“, која беше масовно гледана во поранешна Југославија пред речиси 40. години. Актерката и пејачка …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВРВЕН ТРЕЈЛЕР – Дали кралското семејство ви оди на нерви? Овој трејлер би можел да ве заинтригира

Објавен долгоочекуваниот трејлер за петтата сезона на серијата „The Crown“ на Нетфликс. Дејствието е сместено во турбулентните 90-ти и го следи почетокот на крајот на бракот на принцот Чарлс и принцезата Дијана, но нема да ја покаже нејзината смрт. Продолжението на текстот содржи спојлери. Што се однесува до приватниот живот …

Повеќе »

(ФОТО) Многу луѓе плачеа поради неа, а денес не би ја препознале: Вака денес изгледа Есмералда

Покрај музиката, 1990-тите дефинитивно ги одбележаа латиноамериканските серии. Луѓето обожаваа да ги гледаат, се поистоветуваа со ликовите, а некои дури и плачеа. Тажните сцени и животи во серијата ги потсетуваа луѓето на своите, а кога ќе се случат некои тажни работи, за нив ќе се зборува со денови. Една од …

Повеќе »

(ФОТО) ГО ИСТАКНАЛЕ ПОРТРЕТОТ НА ДИЈАНА – Новите фотографии на актерите од серијата „The Crown“ ја воодушевиле јавноста: Верен приказ на сцени од минатото

Неодамна објавените фотографии од претстојната сезона на „The Crown“ уште еднаш покажуваат дека продукцијата го направила вистинскиот избор со тоа што ја избрале Елизабет Дебицки за улогата на принцезата Дијана додека обожавателите ја истакнуваат нивната сличност. Петтата сезона на хит кралската драма на Нетфликс треба да пристигне на 9. ноември. …

Повеќе »

ШЕСТА СЕЗОНА – Елизабет Дебицки уште еднаш блесна на снимањето на „The Crown“, неодоливо потсетува на Дијана

Актерката Елизабет Дебицки повторно бриљирала на снимањето на шестата сезона на серијата „The Crown“, која раскажува за животот на покојната принцеза Дијана. Многумина се согласиле дека Дебицки неодоливо потсетува на неа. Во Шпанија снимила сцени од семејниот одмор на кој Дијана бил само еден месец пред да почине. На снимањето …

Повеќе »

(ФОТО) Нов тинејџерски ТВ серијал “Тин камп”

На 15-ти Октомври, на Националниот сервис МРТ 1, ќе започне со емитување новиот тинејџерски серијал „Тин камп” (Тинејџерски камп) од продукцијата „Рифенштал” која веќе три сезони го реализира музичко- забавниот детски серијал “Дајте Музика”. Поради големиот успех на детскиот серијал, дојде и идејата е да се направи тинејџерскиот серијал „Тин …

Повеќе »