Tag Archives: тв серија

(ФОТО) Турскиот актер ја шокирал јавноста: Љубовницата ја носел на дружење со сопругата

Турскиот актер Исмаил Хачиоглу, кој отелотворуваше нималку симпатичен лик во серијата „Дете“, беше главната тема на турските медиуми во последните неколку недели. Имено, бурата во медиумите настана откако неговата сопруга Дујгу Кумарк, со која има ќерка, одлучила да ги достави документите за развод. Според турските медиуми, 34-годишниот Исмаил и неговата …

Повеќе »

ТЕЛЕВИЗИСКО ДЕБИ – Арнолд Шварценегер ќе глуми во нова шпионска серија

Ќе се прикажува на Телевизијата Скајденс Легендарниот акционен актер, Арнолд Шварценегер, ќе глуми во новата едночасовна шпионска серија, која ќе се емитува на телевизијата „Скајденс“, тврди „Варајети“. Покрај главната улога, Шварценегер ќе биде и извршен продуцент, а тоа ќе биде неговото телевизиско деби. Заплетот на серијата е опишан како шпионска …

Повеќе »

(ФОТО) Грижливата мајка на работа оди со бебето: Популарната Фериха и на снимање оди со синот

Започнало снимањето на филмот „Benden Ne Olur“, во кој главните улоги ќе ги играат познатите турски актери Хазал Каја, Онур Туна и Енис Арикан. View this post on Instagram Workin’ moms season 4 🤍 A post shared by Hazal Kaya (@hazalkaya) on Aug 14, 2020 at 8:44am PDT Актерката која …

Повеќе »

Се снима серија „за трката“ за вакцина против коронавирус

Тема на книгата, како и серијалот, е – трката за производство на вакцината за корона! Самата вест е доволно апсурдна, како и времето во кое живееме. HBO во голема мерка зачекори во проектот за снимање на серијалот „The First Shot”“, во кој ќе има ограничен број епизоди, а се заснова …

Повеќе »

„Налеј, Налеј“, љубовна приказна која ги руши сите рекорди

Спотот за водечката нумера на серијата „Македонија“ – “Налеј, налеј“ која ја доживеа својата промоција пред само 24 часа ги запали социјалните мрежи и во буквална смисла ги руши рекордите по гледаност! Резултатите од мерењето на аналитичката платформа MEDIA TOOLKIT објавениденес во 14 часот, покажуваат дека вкупно 544.201 македонски гледачи …

Повеќе »

(ФОТО) НИКОЈ НЕ ОЧЕКУВАЛ – СЕ’ ШТО НЕ СТЕ ЗНАЕЛЕ НА НОВАТА BATWOMAN: Еве која глумица ќе ја игра, една работа се случува првпат во историјата!

Џавасија Лезли (33), која претходно глумеше во познатата драматична комедија, е новата „Бетвоман“. Таа треба да се оствари во оваа улога во јануари 2021 година, а сега ги сподели своите впечатоци. „Јас сум крајно горда што сум првата афроамериканска актерка што ја игра култната улога на Бетвоман на телевизија. Како …

Повеќе »

Ќе се снима серија за семејството Милошевиќ: „Фамилија“

Почнува снимањето на новата српска серија насловена „Фамилија“ која ќе се бави со животот на семејството Милошевиќ кое околу 20. години беше на власт. Ќе ги видиме Слободан и неговата сопруга Мира, Чеда Јовановиќ и премиерот Зоран Ѓинѓиќ, Чеда Јовановиќ, Коштуница и др. Режисерот Бојан Вулетиќ вели дека серијата нема …

Повеќе »

ОХО Продукција предупредува за лажните профили со ликовите на ТВ серијата „Преспав“!

Популарноста на ТВ серијата „Преспав“ се чини се гледа и во лажните профили кои „одредени лциа“ ги прават со ликовите од серијалот. Поради тоа ОХО Продукција се обрфати со соопштение кон јавноста: „Изминатиов период на социјалните медиуми се појавија лажни профили од ликовите на ТВ серијата Преспав. ОXО Продукција, како единствен …

Повеќе »

(ВИДЕО + ФОТО) Од вечерва на МРТ стартува ТВ-серијата „Зоки Поки“ работена според најпознатата книга на Оливера Николова

Телевизиската серијата „Зоки Поки“ започнува со емитување денеска, понеделник, 4 мај, на Македонската радио-телевизија (МРТ). Серијата е работена според најпознатата лектира и книга на македонската писателка Оливера Николова. Вкупно ќе се емитуваат десет епизоди од ТВ-серијата, секој понеделник и четврток во 20: 15 часот, а по емитувањето на МРТ, наредниот …

Повеќе »