Tag Archives: тв серија

(ФОТО) Нетфликс ја објавил првата фотографија на Софија Вергара во улогата на кралицата на дрога Гризелда Бланко

Нетфликс вчера ја објави првата фотографија на Софија Вергара од снимањето на новата серија „Гризелда“ во која таа ја толкува улогата на колумбиската нарко-кралица Гризелда Бланко. Серијата од шест епизоди, во режија на Андрес Баиз, беше инспирирана од паметната и амбициозна колумбиска бизнисменка Гризелда Бланко, која го создала еден од …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕвездата на „Малком во средината“ отворено: „Имав осум мозочни удари, не се сеќавам на серијата!“

АКТЕРОТ Френки Муниз, најпознат по улогата во телевизискиот ситком „Malcolm in the Middle“, во интервју зборувал за своето здравје и гласините што го придружуваат. Муниз бил гостин во подкастот на Steve-O’s Wild Ride! каде што рекол дека кружат голем број неточни информации за неговата здравствена состојба. „Ако го пребарувате моето …

Повеќе »

Починала 34-годишната актерка Миранда Фрајер

АКТЕРКАТА Миранда Фрајер, која како дете глумеше во популарната австралиска серија „Соседи“, починала на 34-годишна возраст. Миранда е пронајдена во нејзиниот дом во Мелбурн, пишуваат локалните медиуми. Причината за смртта се уште не е официјално утврдена, но членовите на нејзиното семејство велат дека таа имала проблеми со срцето и починала …

Повеќе »

(ФОТО) Се огласила актерка од „Полна куќа“ која починатиот Боб Сагет ја гледал како ќерка: „Нема такви зборови…“

Актерката од „Полна куќа“ која била особено блиска со Боб Сагет проговорила по неговата смрт. Џоди Свитин, која ја играше Стефани во серијата, објавила емотивни фотографии со комичарот и му посветила текст кој покажува колку биле блиски. „Нема доволно зборови за да го изразам она што го чувствувам денес. Ниту …

Повеќе »

(ФОТО) ЕВЕ КОЈА Е МАКЕДОНКАТА КОЈА ИМАЛА „ЖЕШКИ СЦЕНИ“ со Реља во серијата „Беса“: 10 години е постара од него, ВАКА изгледа вон серијата!

Втората сезона на серијата „Беса“ ја воодушеви тамошната (српската) публика, а меѓу новите ликови бил и Реља Поповиќ (32) кој одлично се снашол во актерството. Реља во „Беса“ го игра телохранителот Лука Јовановиќ, на криминалецот и дилер на дрога Лука Домац, кога го игра Милан Мариќ. Неговата улога привлекла големо …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕвездата од серијата „Сексот и градот“ има ново лице: „Изгледа како Џокер од Бетмен“

Кристин Дејвис (56), ѕвездата на серијата „Сексот и градот“, изгледа непрепознатливо во новата најава на серијата, со која започнаа нови гласини за пластичните операции на кои таа се подложила. Сите со нетрпение ја очекуваа новата најава, но наместо коментари за заплетот и ликовите во серијата, вниманието го украде „новото“ лице …

Повеќе »

Починал актерот Хит Фримен – најпознат по улогата во тв серијата „Коски“

Популарниот актер Хит Фримен, познат во светот по улогата на серискиот убиец Хауард Епс во првите две сезони од серијата „Коски“, починал на 41-годишна возраст. Тој починал во сон, во својот дом во Остин, Тексас, во саботата на 13. ноември. Фримен бил исклучително популарен поради ликовите што ги играл. Некои …

Повеќе »

(ФОТО) ЕВЕ КАКО ДЕНЕС ИЗГЛЕДА РУБИ ОД ХИТ СЕРИЈАТА: Преживеала СВИРЕПА БОЛЕСТ, се развела после една година, а станала баба на 38. години!

Актерката Барбара Мори го освои светот со улогата на заводничката Руби, а и денес познатата актерка е многу привлечна и привлекува внимание каде и да се појави. Мексиканската теленовела наречена „Руби“ почна да се емитува ширум светот во 2000-тите. Македонија, како и остатокот од светот, беше луда по оваа серија. …

Повеќе »

(ФОТО) Се’ за улога: Рене Зелвегер каква што никогаш не сте ја виделе

Трансформираната Рене Зелвегер на сетот на нејзината нова серија „The Thing About Pam“, за осудениот убиец Пем Хап, која се снима во Њу Орлеанс. Дали би ја препознале доколку ја сретнете на улица? View this post on Instagram A post shared by Renée Zellweger International (@reneezellwegerinternational) За последната улога, оскаровката …

Повеќе »