Ненадејно починала позната комичарка: Имала само 32 години и три деца

Почина ѕвездата од серијата „Wild ‘N Out“. Џеки Ох, имаше само 32 години. Џеки почина во Мајами каде неодамна престојуваше со нејзината мајка. Како што пренесуваат странските медиуми, таа веста за престојот со нејзината мајка ја споделила со заедницата на Инстаграм, но многу брзо ја избришала.
Тажната вест потоа беше потврдена на социјалните мрежи на познатото шоу.

View this post on Instagram

A post shared by Wild ‘N Out (@mtvwildnout)


-Многу сме тажни поради смртта на Џеклин Смит, попозната како Џеки Ох, талентиран член на семејството „Wild N Out“. Ќе ни недостасува и запаметена засекогаш. Џеки беше сакана од сите нејзини колешки на сетот, во текот на сите пет сезони на шоуто. Уште поважно, таа беше одлична мајка на три прекрасни деца. Изразуваме искрено сочувство, се вели меѓу другото во соопштението.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Скопје Куп 2024 – изложба на макети, диорами и минијатури

Во организација на макетарскиот клуб „Мајор Михајло Ивановски Микс“ од Скопје, од 1-ви до 3-ти …