(ФОТО) Починала популарна актерка

Ана Шеј од Bling Empire почина на 62-годишна возраст.
Актерџската ѕвезда неочекувано починала од мозочен удар, открило нејзиното семејство во изјава за People во понеделникот наутро.
„Со тага објавуваме дека Ана Шеј, сакана мајка, баба, харизматична ѕвезда и нашиот најсветлен сончев зрак, почина на 62-годишна возраст од мозочен удар“, се вели во соопштението на нејзиното семејство.
„Ана не научи многу животни лекции за тоа да не го сфаќаме животот премногу сериозно и да уживаме во пофините работи. Нејзиното влијание врз нашите животи засекогаш ќе биде пропуштено, но не и заборавено“.

View this post on Instagram

A post shared by Anna Shay (@annashay93)Ана глумеше во реалити серијата на Нетфликс, Bling Empire, три сезони, почнувајќи од 2021 година.
Ана ја сподели својата последна објава на Инстаграм на 2 декември 2022 година, пишувајќи:
„Среќни празници на сите… Нека се остварат сите ваши соништа. И посебна благодарност до сите во Нетфликс“.

Фото: Принтскрин/Instagram


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Скопје Куп 2024 – изложба на макети, диорами и минијатури

Во организација на макетарскиот клуб „Мајор Михајло Ивановски Микс“ од Скопје, од 1-ви до 3-ти …