Tag Archives: актерка

(ВИДЕО) БЕЗ ОПУШТАЊЕ ВО КАРАНТИН – Глумицата Кајли Куоко покажала како изгледа домашниот тренинг со сестрата Бријана

Актерката Кејли Куоко не дозволила да се опушти во карантин и да не биде корисна, па решила да помине времето тренирајќи. Во новиот пост на Инстаграм им покажала на обожавателите како изгледа нејзиниот тренинг дома со нејзината сестра Брајан Куоко. „Голем дел од карантинот беше за одржување на формата и …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ СЕЌАВАТЕ ЛИ НА КАСАНДРА? Кораима Торес го покажала стомакот! Погледнете го нејзиното совршено тело – на прагот на шестата деценија!

Кораима позирала на карпест гребен во костум за капење што ја истакнува нејзината совршена линија, обликувани и затегнати нозе и „плочки“ на стомакот… Пред некое време напишавме за тоа како изгледа, некогаш, миленичка на нашата публика, актерката Кораима Торес, која сите ја знаеме најдобро од нејзината улога во култната серија …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕвездата на „Мелроуз плејс“ се „ослободила“ од наркотици и се свршила во 58. година: Доказ дека никогаш не е доцна и дека се’ се може!

Актерката Хедер Локлир се свршила на 58-годишна возраст со своето момче Крис Хајсер. Близок семеен пријател, на славната актерка, ја потврдил веста за свршувачката во магазинот „People“. Според него, парот бил верен уште од април, кога ја прославиле годишнината од нејзината трезвеност, после лекувањето од алкохолизам и зависност од дрога. …

Повеќе »

СУДБИНИ – Ѕвездата од филмот „Оркански висови“, Хилари Хант починала од коронавирус

Нејзиниот внук тажната вест ја објавил на Фејсбук… Актерката Хилари Хит, sвезда на филмот „Оркански висови“, кој е базиран на романот на Емили Бронте, починала на 74. годишна возраст од коронавирус. Британската актерка починала седум дена откако била тестирана за позитивна за коронавирус. Нејзиниот внук тажната вест ја објавил на …

Повеќе »

(ФОТО) ИКОНАТА НА ФРАНЦУСКИОТ ФИЛМ – КЕТРИН ДЕНЕВ ВО БОЛНИЦА: Состојбата и била критична!

Француската глумица Кетрин Денев (76) била примена во една болница во Париз, по тешката ноќ со болки. Нејзината здравствена состојба, како што јавуваат француските медиуми, е сериозно загрозена. Кетрин Денев станала ѕвезда во 60. години на минатиот век, а глумицата е олицетворение на духот и стилот на Франција.

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ДОКТОРКА ИСТЕПАЛА ПЕЈАЧКА КОЈА ДОШЛА ДА ГИ „КОРЕГИРА“ УСНИТЕ: Девојката настрадала, лицето и е со лузни а претрпела и потрес на мозокот – а се бидејќи „ја фатила“ докторката со нелегална супстанца!

Валентина Сидорова, руска пејачка и актерка, објавила видео, на Интернет, на кое се гледа нејзиното крваво лице, за кое вели дека е нападната од доктор Олесија Соколан за време на операцијата за корекција на усните. На снимката, Валентина, која има 20 години, тврди дека се лекува во московска болница поради …

Повеќе »

(ВИДЕО) Оскаровката префрлена во болница после сообраќајна несреќа: Автомобилот завршил на кровот!

Американската актерка Хелен Хант (56) била пренесена во болница по сообраќајна несреќа во Лос Ангелес, во која нејзиниот автомобил се превртел од силината на ударот. Според странските медиуми, Оскаровката во моментот на несреќата била во автомобилот, односно кога друго возило удрило во страната на нејзиниот автомобил.   Во видеото објавено …

Повеќе »

Почина актерката Мушереф Прекиќ Лозана – Мишка

На ден 29.03.2019 (петок) на 85 години почина актерката Мушереф Прекиќ Лозана – Мишка (18.08.1933-29.03.2019), доајенката на македонскиот театар. Таа во театарот на народностите во Скопје работеше во текот на целиот свој професионален живот, од 1955 до 1991 година, кога замина во пензија. Улогите (над 100 различни улоги) во 40 …

Повеќе »

(ФОТО) Весна Петрушевска ја откри својата нова љубов: Ова е мажот кој и го украде срцето!

„Еве, ексклузивно ќе ви откријам дека имам партнер, заедно сме многу кратко, но среќна сум и задоволна…“ Македонската актерка Весна Бејби Петрушевска неодамна откри дека по долго време повторно е заљубена и не е „сингл“. Но деталите не ги откриваше, од причина, како што самата рече, да не ја урочат. …

Повеќе »