Починал познат актер: Ѕвезда (30) ненадејно починала од срцев удар

Младиот актер Мајк Хеслин починал на 30-годишна возраст, од срцев удар.
Како што е наведено, смртта настапила ненадејно на 2 јули 2024 година, а тажната вест ја потврдил неговиот сопруг Скоти Динамо.
Актерот се борел една недела во болница, но, за жал, ја загубил битката, пренесува „Daily mail“.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by M I K Ξ H Ξ S L I N (@mikeheslin)


Ќе остане запаметен по улогата во серијата „Lioeness“.


Фoтo: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ДОДЕКА ВОДЕЛА ДНЕВНИК – Водителка на ХРТ паднала и се пошегувала на своја сметка: „Се надеваме дека нашите спортисти се поспретни од мене!“

Водителката на ХРТ, Зринка Гранчариќ паднала додека водела Дневник, а видеото набрзо почна да се …