Tag Archives: тв серија

(ФОТО) Добитничката на Еми ги проживува своите најтешки денови

“Една од осум жени има рак на дојка. Денес сум јас една од нив. Добрата вест е што ја имам најпрекрасната фамилија и пријатели, кои ми даваат потпора. Лошата вест е дека не сите жени ја имаат среќата да оздрават, затоа тргнуваме во борба против ракот” Само еден ден откако …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Битолчанецот Крис Петровски рамо до рамо со холивудските ѕвезди!

Младиот Крис Петровски кој е роден во Битола, како мал со семејството се преселува на Нов Зеланд. Но, неговата желба за глума го води во Лос Ангелес каде последните четири години е дел од актерската екипа на тв серијата „Madam Secretary“. Great time on set with the mighty @timmydaly and …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Фамилијата Марковски“ ги освои гледачите: Погледнете ги првите две епизоди доколку ги пропуштивте

Новата серија „Фамилијата Марковски“ чие дејствие е инспирирано од вистинити настани од секојдневието на македонските граѓани, од 23 септември (сабота) во 19.30 часот почна да се прикажува на телевизијата „Канал 5“. Првата сезона има осум епизоди во кои се претста       вени приказните на Иван, Лиле, Јана, Виктор и Бојан Марковски кои …

Повеќе »

(ФОТО) Чудна случајност: Пронашле тело на сетот на серијата за сериски убиец

Снимателската екипа дошла на локација во јужен Лондон каде што требале да снимат сцена со мртво тело. Полицијата не ги пуштила бидејќи на тоа место, наводно, се случил вистински злостор… Глумецот Петерсон Џозеф (53) кој во серијата на BBC за сериски убиец „Релик“ глуми психијатар открил дека за време на …

Повеќе »