Tag Archives: тв серија

(ВИДЕО+ФОТО) Враќање на Џенифер Анистон: Глумицата на снимањето на популарната серија

Една од омилените актерки во Холивуд, Џенифер Анистон со нетрпение го очекуваше нејзиното враќање на работа, како и почетокот на снимањето на новите епизоди од хит серијата „The Morning Show“ (Утринското шоу), по пауза од неколку месеци. Новите фотографии на Џенифер Анистон го обиколија светот. Ова се нови сцени од …

Повеќе »

(ФОТО) Први фотографии на Колинда како глумица!

Регионалните медиуми веќе некое време „зујат“ за улогата што ја има поранешната хрватска претседателка Колинда Грабар Китаровиќ во серијата „Дар Мар“. Со оглед на големиот интерес на локалната публика, порталот Dnevnik.hr донесе ексклузивни фотографии од сетот на споменатата серија, додека во Дневникот на Нова ТВ гледачите ќе имаат можност од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Серијата на Нетфликс ја нападнале поради „непотребните сцени на секс“: До втората епизода сите голи

Новата серија на Нетфликс „Tiny Pretty Things“ (Ситни убави работи) е критикувана од многу гледачи за „безобразно непотребни сцени со секс“. Тинејџерската драма ја следи Невех, елитна балерина на која и се нуди посакувана позиција во Балетската академија во Чикаго – откако главната sвезда била убиена со туркање од покривот. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кристина Аманпур снимила серија за сексот ширум светот – и тоа одлична!

Како точно долгогодишна новинарка на Си-Ен-Ен, која целата своја кариера ја посвети на воените зони дишла на идеја да сними серија за љубовта и сексот ширум светот? И тоа одлична серија! Ако ја пропуштивте документарната серија „Секс и љубов низ целиот свет“ на Нетфликс, не заборавајте да ја погледнете, сите …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шокантен почеток на новата сезона на хит серијата „Вовед во анатомија“

Пред два дена, телевизиската компанија ABC премиерно емитувала двочасовен почеток на новата, седумнаесетта сезона на серијата „Вовед во анатомија“. Сапунската опера, од која подолго траат само Симпсонови, имаше шокантен почеток што многу фанови на Мередит Греј, доведе, буквално до лудило. Ако сте љубител на серијата, и не сте ги гледале …

Повеќе »

(ФОТО) Роберт Дејвид Хол од серијата „ЦСИ“ го слави 73. роденден: Симпатичниот патолог не куца поради улогата – пред 40. години доживеал стравична несреќа па морале да му ги ампутираат и двете нозе!

И покрај сите несреќи што го следеле, sвездата на серијата „CSI“ најде време да ги инспирира другите. Роберт Дејвид Хол е роден на 9. ноември 1947. година во Источен Оринџ, Њу Џерси. Студирал во гимназијата Тустин во Калифорнија и во 1971. година дипломирал англиска литература на УЦЛА.   View this …

Повеќе »

(ФОТО) Хорор приказна од стварниот живот: Џенифер Лопез одолеала на опасниот култ!

Додека поголемиот дел од западниот свет најмногу се сеќава на актерката Лиа Ремини по една од двете главни улоги во 207-те епизоди од серијата „Кралот на Квинс“, водачите на Саентолошката црква веќе пет години ја паметат како една од нивните поранешни членови која им создавала најмногу проблеми. Таа (48) важи …

Повеќе »

(ФОТО) Никита и Мајкл 18. години подоцна: Еве како денес изгледаат јунаците на популарната серија!

Ниту слични на оние херои што ги сакавме во популарната серија Првата епизода од серијата „La Femme Nikita“, работена според истоимениот француски филм на режисерот Лук Бесон, беше премиерно прикажана на 13. јануари 1997. година. Оваа телевизиска адаптација на филмскиот хит ја должи својата популарност на одличната хемија меѓу главните …

Повеќе »

(ФОТО) Серијата „Круна“ на Нетфликс важи за најскапа до сега

Официјално е објавен нов трејлер за серијата „Круната“ на Нетфликс, а според првите реакции, фановите се повеќе од воодушевени. Американските медиуми наведуваат дека ова е најскапата серија што овој стриминг гигант ја има направено досега. Серијата ја следи приказната за кралицата Елизабета Втора во нејзините млади денови, а прикажани се …

Повеќе »