Tag Archives: тв серија

Почина познат американски режисер

Боб Рафелсон починал во саботата на 89-годишна возраст, а веста вчера ја потврди и Мики Доленц, пејачот и тапанарот на групата Monkees. Доленц глумеше во ТВ хумористичната серија од 1960-тите „The Monkees“, за рок квартетот во стилот на Битлси, во режија на Рафелсон, и се огласи на Твитер за да …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕвездата на серијата на Нетфликс ненадејно починала на 36. години: Веста го шокираше светот, а ова се деталите за трагедијата

Актерката од серијата на Нетфликс, Буси Лорај, „Како да го уништите Божиќ“ ненадејно починала на 36-годишна возраст, пишува Independent. Веста за трагедијата ја пренесува агенцијата Aj Media Artists, а во публикацијата се нагласува дека причината за смртта е непозната. „Со голема тага ве известуваме дека нашата драга Буси Лорај почина. …

Повеќе »

Починал актерот од серијата „Сопранови“ – глумел мафијаш а и’ бил мафијаш!

Тони Сирико, најпознат по улогата во серијата „Сопранови“, починал вчера на 80-годишна возраст. Публиката го запамети по улогата на Поли Гуалтиери, наречена „Poli Volnats’ (Поли ореви), еден од поручниците на семејството Сопрано, која ја играше одлично и претставуваше едноставен, по малку нестабилен и духовит мафијаш. Тони Сирико е роден во …

Повеќе »

(ФОТО) Страшна трагедија: Сопругот на позната актерка пронајден МРТОВ во чамец

Вилијам Френд, сопругот на актерката Бевина Принс, која на јавноста и стана позната во серијата „One Tree Hill“, е пронајден мртов во чамец. Според странските медиуми, до трагедијата дошло кога гром удрил во неговиот чамец поради големо невреме. Набрзо дошла брзата помош и околу половина час се обидувале да го …

Повеќе »

(ФОТО) НАЈПОЗНАТАТА БАЛКАНСКА ГЛУМИЦА ВО ХОЛИВУД СЕ ПОРОДИЛА ВО ТАЈНОСТ: Никој не знаел дека е бремена, веста ја открила на НЕОБИЧЕН начин!

Успеала да сокрие се до моментот кога еден детаљ не ја издал. Најуспешната холивудска актерка со балкански корени, Стана Катиќ (44), ѕвездата на серијата „Касл“, се породила кон крајот на 2021. година, но вешто ја криела среќната вест од јавноста, пренесува DailyMail. Сепак, се’ се дозна кога Стана објавила фотографија …

Повеќе »

(ВИДЕО) НА 65 ГОДИНИ ПОЧИНАЛА СЛАВНА ПЕЈАЧКА: Пораката на нејзиниот сопруг ги расплакала сите

Пејачката и композиторка Џули Круз починала на 9. јуни на 65-годишна возраст. Нејзиниот сопруг, уредник и автор Едвард Гринан, ја споделил оваа информација на Фејсбук. – За оние од вас кои се враќате овде, мислев дека можеби сакате да знаете дека се збогував со мојата сопруга Џули Круз. Таа го …

Повеќе »

Починал Бред Џонсон, ѕвездата на „Мелроуз Плејс“, на 62-годишна возраст

АКТЕРОТ Бред Џонсон, најпознат по улогите во романтичната драма на Стивен Спилберг „Секогаш“ и серијата „Мелроуз Плејс“, починал на 62-годишна возраст. Тажната вест за EW ја потврдил неговиот портпарол, но причината за смртта не е откриена. Џонсон ја започна својата кариера на патеката за родео во 1984. година, каде што …

Повеќе »

Починала актерката од „Ургентен центар“

Џосара Џинаро, актерка позната на јавноста по улогата во серијата „Ургентен центар“ (ЕР), починала на 48-годишна возраст по долга и тешка битка со ракот. Овие наводи ги потврди и нејзиниот сопруг на нејзината официјална страница на Фејсбук. View this post on Instagram A post shared by Jossara Jinaro (@jossarajinaro) „Со …

Повеќе »

ПОЧИНАЛА ПОЗНАТА АКТЕРКА: Се прослави во оваа ЛЕГЕНДАРНА комедија каде глумеше МАЈКА, а тој е скршен од БОЛКА

Лиз Шеридан, актерката која се прослави со улогата на мајката на Џери Сајнфелд во неговиот ситком со исто име, почина на 93-годишна возраст. "How could anyone not like you?" Rest in peace, Liz Sheridan. pic.twitter.com/FxQtBjIYpK — Seinfeld (@SeinfeldTV) April 15, 2022 Ѕвездата на „Seinfeld“ починала од природна смрт во петокот …

Повеќе »