(ФОТО) Актерката со морничавата порака ги загрижила сите: „Немам зошто да славам, заминувам“

Актерката и модел Руби Роуз се прослави во серијата „Orange is the New Black“ и стана позната како застапничка на правата на ЛГБТК заедницата, а во пресрет на роденденот ги загрижи своите следбеници со чудна порака во која вели дека нема причина за славење.
Руби Роуз, актерката која се прослави со улогата во хит серијата на Нетфликс „Orange is the New Black“, за својот роденден објави чудна порака која загрижи многу фанови на социјалните мрежи.
„Немам причина да славам“, напиша таа во вознемирувачката објава, а потоа исчезна од социјалните мрежи, но набрзо ја избриша оваа чудна објава и разјасни за што се работи.

This image has an empty alt attribute; its file name is rubi-rouz-inst.jpg


„Ако ме познавате доволно долго, тогаш знаете дека мојот роденден не е причина за славење. Некои се обидоа да го прослават, но до прослава никогаш не дојде, па нема да има ни сега. Се одјавувам додека се не помине“, напишала 37-годишната Роуз на својата приказна на Инстаграм и додала:
„Ве молам сите оставете ме на мира“.

 


 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Ruby Rose (@rubyrose)Руби Роуз на тој начин им стави до знаење на своите фанови дека едноставно не сака да го прослави својот 37-ми роденден, а многумина се присетија како пред четири години објавила видеа од лудата роденденска забава што во нејзина чест ја подготвиле нејзините колеги со кои го снимале филм Batwoman.
Покрај актерството, Роуз е модел и важи за еден од најпознатите австралиски топ модели, а откако се прослави во третата сезона на серијата на Нетфликс „Orange is the New Black“ стана голем застапник за правата на ЛГБТК заедница.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МАКЕДОНЕЦОТ ВИКТОР НАСТЕСКИ ОСТАНА БЕЗ РАБОТА НА БРОДСКА КОМПАНИЈА ПОРАДИ ПАСОШОТ!

Штетите од хаосот со личните исправи на македонските државјани, предизвикани од предавството на марионетската влада …