Tag Archives: смрт

(ФОТО) ИНТЕРЕСНИ ПРЕДВИДУВАЊА – Нострадамус ја предвидел точната година на смртта на кралицата Елизабета, како и наследникот по Чарлс, но и други важни работи…

Францускиот лекар и астролог, со вистинското име Мишел де Ностредам, познат во јавноста како пророкот Нострадамус, ја предвидел точната година на смртта на кралицата Елизабета. Авторот и водечки експерт за познатиот пророк, Марио Рединг, пишувајќи за криптичните песни на Нострадамус од 1555. година, рекол: „Преамбулата е дека кралицата Елизабета Втора …

Повеќе »

Од што умрела Елизабета? Смртта од старост е исклучително ретка, велат лекарите

Британската кралица Елизабета почина во четвртокот на 97-годишна возраст. Таа е родена на 21. април 1926. година и беше најдолговечниот монарх во историјата, а оваа година одбележа 70. години од владеењето. Иако не е објавена причината за смртта, познато е дека здравјето на кралицата во последно време го загрижуваше нејзиното …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ ДОЗНАЛА СТРОГО ЧУВАНАТА ТАЈНА ЗА ПРИНЕЗАТА ДИЈАНА: Поранешниот телохранител открил дека неколку недели пред смртта се подготвувала да избега!

Принцезата Дијана планирала да се пресели во САД без синовите само неколку недели пред нејзината смрт, според еден од нејзините поранешни телохранители. Во своите мемоари, „Штитејќи ја Дијана: Приказната за нејзините телохранители“, Ли Сансум раскажува дека принцезата сакала да им каже на папараците за нејзините планови да се пресели во …

Повеќе »

(ФОТО) ОД ЛАГИ ДО ВИСТИНА ИЛИ ОБРАТНО?! Вилијам и Хари биле „држени во темнина“ додека се снимал филмот СМРТ ВО ПАРИЗ за смртта на принцезата ДИЈАНА

Нов документарец за смртта на принцезата Дијана ќе се емитува на британскиот Канал 4 и ќе се занимава со „како моќните поединци, печатот и интернетот создадоа и поттикнаа теории на заговор кои ги надминуваат фактите и ја доведуваат во прашање самата природа на вистината“ за нејзината смрт. Изворите потврдиле дека …

Повеќе »

(ФОТО) Џон Траволта скршен од смртта на Оливија Њутн-Џон: „Твој сум од првиот пат кога те видов“

По веста дека на 74-годишна возраст почина австралиската актерка и пејачка Оливија Њутон-Џон, на социјалните мрежи набрзо се огласи и нејзиниот колега од култниот „Брилијантин“, актерот Џон Траволта (68). „Најдрага моја Оливија, ти ги направи нашите животи многу подобри! Твоето влијание беше неверојатно. Те сакам многу. Ќе се видиме повторно …

Повеќе »

Ивана Трамп починала од повреди на торзото предизвикани од пад по скали

Ивана Трамп, бизнисменката и прва сопруга на поранешниот претседател Доналд Трамп, починала од повреди здобиени при пад по скали, потврдила канцеларијата на медицинскиот истражител во Њујорк. Иако вчера веќе се шпекулираше дека тоа е причината за смртта на Трамп, сега е и официјално потврдено. Како официјална причина за смртта на …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО – МОМЧЕ изело палачинки и починало! Ова е важно предупредување за сите родители: Тоа што му се случило е навистина ТРАГИЧНО!

Постојат многу намирници и различни супстанци на кои некој може да биде алергичен, па затоа не е невообичаено некој да биде алергичен барем на една од нив. Сепак, некои алергии можат да бидат многу опасни. Чувствителноста на полен кај повеќето луѓе се јавува само во блага форма, додека мирисот на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Амбер Херд сака да стави крај на својата агонија со Деп: „Луѓето сакаат да ме убијат и ми го кажуваат тоа“

Џони Деп (58) ја тужи Амбер Херд за клевета, тврдејќи дека тоа му го уништило угледот и кариерата затоа што во колумна од 2018. година објавена од Washington Post напишала дека била изложена на семејно насилство за време на бракот. Амбер Херд рекла дека само сака Џони Деп „да ја …

Повеќе »

(ФОТО) ДЕНИС ТОТ (1995 – 2022) – Братот на починатиот ракометар: „Денис почина од срцев удар, тоа е единствената вистина!“

ХРВАТСКИОТ ракометар Денис Тот почина на 28-годишна возраст поради последици од срцева слабост. Од медиумите во регионот дојдоа разни информации за причината за смртта, а на социјалните мрежи коментираше Борис Тот, братот на Денис. „Фала многу на господата новинари за нивната ‘професионална’ работа. Може само да се срамите од ширење …

Повеќе »