Рапер (27) паднал на сцената и починал: Публиката аплаудирала, а тој бил во агонија

Вознемирувачки вести доаѓаат од Јужна Африка.
Раперот Коста Тич (27) починал во саботата, на 11 март, откако паднал на сцената додека изведувал песна на Ultra Music Festival во Јоханесбург.
Вознемирувачката снимка, која MailOnline одлучи да не ја објави во целост, покажува како уметникот се сопнува и се оддалечува од толпата пред да ја заврши песната. Воодушевен аплауз потоа избива од толпата додека раперот го завршуваше својот сет, а друг човек на сцената им порача на обожавателите „да ги кренат рацете“.
Но, речиси веднаш по избивањето на овациите од толпата, тој се делувал несигурно на нозете пред да се урне на подот, пренесуваат светските медиуми.
Толпата продолжила да навива додека шокираното обезбедување и членовите на посадата му притрчале на помош.

This image has an empty alt attribute; its file name is kosta-tic-1.jpg


Семејството на Коста сега ја потврдило неговата смрт преку соопштение во кое им се заблагодаруваат на неговите фанови за поддршката.
„Смртта трагично ни тропна на вратата. Одземање на нашиот сакан син, брат и внук. Со длабока болка мораме да ја признаеме неговата смрт во овој момент“, велат од семејството на музичарот и додаваат:
„Како семејство се соочуваме со тежок период додека се обидуваме да разбереме што ни се случи и ни треба време да се прибереме“.

Извор: Telegraf.rs


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Аеродром викендов пулсираше во Џевахир Мол Скопје

Населба Аеродром изминатиот викенд пулсираше во ритамот на музиката, а Џевахир Мол Скопје повторно беше …