Tag Archives: соопштение

(ФОТО) Кралското семејство и Би-Би-Си се во војна

Кралското семејство на Велика Британија презело редок чекор објавувајќи заедничко соопштение во кое се осудува Би-Би-Си за давање кредибилитет на „претерани и неосновани тврдења“ во документарен филм што бил емитуван во понеделникот вечерта. Првата епизода од документарниот филм во два дела „Принцовите и медиумите“ се фокусирал на односот помеѓу принцот …

Повеќе »

ТРАГИЧНА ВЕСТ ЗА НОВАК! Најголемата навивачка на Ѓоковиќ извршила самоубиство:„Колку љубов има во нејзините зборови, ми се крши срцето…“

ТРАГИЧНА вест стигна до Новак Ѓоковиќ пред полуфиналето на УС Опен! Можеби најголемиот обожавател на најдобриот тенисер во светот, Мари Лаур, со која првиот тенисер на светот и лично се запозна, извршила самоубиство. Оваа информација ја сподели со јавноста нејзината сестра, која го објави нејзиното проштално писмо. Одговорот на тоа …

Повеќе »

(ФОТО) Вилијам и Хари заедно на споменикот на нивната мајка – лејди Ди!

И покрај бројните шпекулаци браќата, принцовите Вилијам и Хари биле заедно на откривањето на споменикот на нивната мајка која денес би наполнила 60. години. Принцот Вилијам вчера ги однел децата да го видам споменикот посветен на нивната баба. Принцот Хари на својот профил на Инстаграм објавил фотографија на местото каде …

Повеќе »

Европската агенција за лекови (ЕМА) проверува извештаи за ретко нервно нарушување по вакцинирањето со АстраЗенека

Европската агенција за лекови (ЕМА) денес објави дека ги разгледува извештаите за ретко нервно нарушување кај луѓето кои примиле вакцина АстраЗенека и побарала подетални информации од компанијата, пренесуваат медиумите. Како дел од редовниот преглед на извештаите за безбедноста на вакцините, Комитетот за безбедност на Европската агенција за лекови ги анализирал …

Повеќе »

(ФОТО) Пресврт: Џенифер Лопез и Алекс Родригез дале заедничко соопштение!

Вчера попладне, околу 16 часот, Џенифер Лопез и Алекс Родригез излегле со заедничко соопштение по вистинскиот ураган во американската јавност за веста дека ја раскинале свршувачката. Нивната заедничка изјава објавена од списанието „People“ се состои од една реченица: „Работиме на некои работи“.   View this post on Instagram   A …

Повеќе »

(ФОТО) После веста дека Меган го чека второто дете се огласиле и од Бакингамската палата

Принцот Хари и Меган Маркл на Денот на вљубените објавија дека очекуваат уште едно дете, а сега се огласила и Бакингемската палата. Претставниците на кралското семејство изјавиле дека семејството е воодушевено од веста.   View this post on Instagram   A post shared by ◎ ROYALTY FASHION ◎ (@royaltyfashion22) „Нејзиното …

Повеќе »

(ФОТО) СЕГА Е И ОФИЦИЈАЛНО – НОВАК ОБЈАВИЛ ВАЖЕН ПОДАТОК: Тениската јавност сето време го чекала ова!

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, се опорави од вирусот корона и сега може да продолжи со своите активности во „белиот спорт“. Ѓоковиќ наскоро ќе ги започне подготовките за новата тениска сезона, со оглед дека АТП објави дека ќе продолжи кон средината на август. Распоредот на турнирите е: најпрво Вашингтон …

Повеќе »

Новак Ѓоковиќ со соопштение после позитивните резултати на коронавирусот!„Исклучително многу ми е жал поради секој поединечен случај на зараза!“

Новак Ѓоковиќ е позитивен за вирусот СОВИД 19, и во таа пригода даде изјава. „Веднаш по пристигнувањето во Белград, отидовме на тестирање. Резултатот од мојот и на Јелена тест е позитивен. Децата се негативни. Сè што направивме во изминатиот месец, сторивме со чисто срце и искрени намери. Нашиот турнир беше …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филипче со апел и молба до граѓаните

Министерот за здравство со информација и апел до граѓаните преку соопштенија на неговата страна на Фејсбук… „СЗО со ажурирањето на упатствата со препораки препорача на владите во светот да инсистираат сите да носат заштитни маски за лице на јавни места каде постои ризик од пренесување на коронавирусот, за да се …

Повеќе »