Tag Archives: публика

ОВА Е НАЈСКАПАТА ФОТОГРАФИЈА ВО ИСТОРИЈАТА НА ТЕНИСОТ! Публиката во транс – најдобрите на сите времиња на теренот во исто време!

На теренот во Лондон во исто време беа Ѓоковиќ, Федерер, Надал и Мареј. Во исто време, на теренот во исто време беа четворица од најдобрите тенисери на сите времиња. Дебатата за тоа кој е најдобар од нив ќе продолжи, но публиката паднала во транс. Овации, аплаузи, солзи, емоции, сето тоа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Објавен е трејлерот за продолжението на филмот кој ги шокираше гледачите со провокативните сцени на односите

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ! Текстот може да содржи спојлери Објавен е трејлер за очекуваниот филм The Next 365 Days, кој ќе биде третиот дел од љубовната сага за Лаура и Масимо, млад човек кој е принуден да го преземе кормилото на власта откако неговиот татко е убиен. Филмот ќе стане достапен за гледање …

Повеќе »

(ВИДЕО) Киргиос го скршил рекетот и одбил да игра: „Ку*ко мала, ајде кажи ми го тоа во лице“

ЕНДИ МАРЕЈ вчера се пласираше во финалето на АТП турнирот во Штутгарт, откако во полуфиналето го победи Ник Киргиос со 7-6, 6-2. Тоа е 70-то финале во неговата кариера. Мареј одигра одличен тенис, но му помогна и Австралиецот кој целосно се распадна во вториот сет по, како што тврдеше по …

Повеќе »

(ФОТО) „Љубојна“ со концертот во Тирана направи „транс“ кај публиката

„Љубојна” ја восхити публиката во Тирана Во понеделникот вечер, македонскиот состав „Љубојна” настапи на фестивалот „Cloud rea” во Тирана.Концертот беше во коорганизација со фестивалот и македонскиот Културно-информативен центар во Тирана, поддржан од Општина Тирана. Како што велат од КИЦ-Тирана, ова беше, веројатно еден од најубавите концерти на „Љубојна” во нивната …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Киелини го напушти теренот со насмевка на лицето кога беше заменет во 17. минута од играта, бидејќи неговиот тим беше во водство. Погледнете го аплаузот од публиката!

Џорџо КИЕЛИНИ беше заменет во 17. минута од натпреварот помеѓу Јувентус и Лацио во Серија А. Тоа беше негов последен меч за Јуве пред навивачите со кои освои девет титули во Серија А и една во Серија Б и вкупно 20 трофеи. .Седумнаесеттата минута во која беше заменет одговара на …

Повеќе »

(ФОТО) „Театар комедија“ ја одбележа првата 10. со 33. премиери, 922. изведби и 258.292. публика

Првите десет години се најтешки, е мислење што често се слуша меѓу народот, а сѐ понатаму е песна. Да бидеме искрени – нам и овие десет години ни беа како песна. Затоа со огромна радост ќе го пречекаме 27. март 2022 година и на Светскиот ден на театарот ќе влеземе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Хаос на настапот на позната ПЕЈАЧКА: Се фрлила во рацете на публиката, па доживеала невиден срам!

Таа погрешно го проценила расположението на нејзините обожаватели… Мексиканската пејачка Илсе Марија Оливо, актерка и телевизиска водителка, целосно погрешно проценила колку всушност е еуфорична нејзината публика, односно е расположена за класични концертни акробации. Таа сесимнала меѓу насобраниот народ, па настапот во главниот град Сиудад де Мексико го завршила со неколку …

Повеќе »

(ВИДЕО) Симон Трпчески го крена Сан Диего на нозе

Македонскиот виртуоз на пијано, Симон Трпчески, имаше концерт во Сан Диего… После изведбата на Piano Concerto no.1 од Чајковски со San Diego Symphony и Маестро Edo de Waart, во прекрасната сала на Rady Shell at Jacobs Park, во Сан Диего публиката едноставно стана и со овации го награди музицирањето на …

Повеќе »

(ФОТО) ЃОКОВИЌ ВО ЧУДО: Замина со пехар од Париз, а потоа му соопштија неочекувана вест

НОВАК Ѓоковиќ и Данил Медведев приредија вистински спектакл во финалето на парискиот Мастерс, но интересни настани поврзани со тој турнир има и по неговото завршување. Да потсетиме, Новак Ѓоковиќ пристигна во главниот град на Франција желен за некои нови тениски рекорди, но и за реванш против Русинот. Неговата заработувачка од …

Повеќе »