Tag Archives: семејство

(ФОТО) НИЕ СМЕ МОДЕРНО СЕМЕЈСТВО: Им објаснил Рики Мартин на своите деца зошто имаат двајца татковци!

РИКИ Мартин и неговиот сопруг Зван Јозеф одгледуваат четири деца, 12-годишните близнаци Матео и Валентина, двегодишната ќерка Луција и синот Рен, чие доаѓање во семејството беше објавено на Инстаграм во октомври минатата година. Пејачот беше отворен кога станува збор за љубовта кон децата, како и дека секогаш сакал големо семејство. …

Повеќе »

(ФОТО) Се’ за љубов на ќерката и нејзината среќа: 51. годишна баба си го родила внучето!

51-годишната Џули Ловинг си го родила внучето. Имено, оваа жена се согласила да биде сурогат мајка на нејзината ќерка Брен Локвуд, откако не успеала да остане бремена. Среќната вест Брен ја објави на Инстаграм.   View this post on Instagram   ⁣ ᴡᴇʟᴄᴏᴍɪɴɢ ᴛᴏ ᴛʜᴇ ᴡᴏʀʟᴅ…⁣ ⁣ 𝑩𝒓𝒊𝒂𝒓 𝑱𝒖𝒍𝒊𝒆𝒕𝒕𝒆 𝑳𝒐𝒄𝒌𝒘𝒐𝒐𝒅⁣ …

Повеќе »

Астролозите предвидуваат: 2021 година ќе биде судбоносна за овие 3. знаци! Нема повеќе депресија, проблеми и самотија!

Астролозите се убедени дека новата година ќе ни донесе среќа… Од првите денови на новата година, ќе можеме да се релаксираме и да гледаме на животот со попозитивни очи. Астролозите предвидуваат многу среќна година, богата со настани и отворена за нови можности. Ќе стане судбоносна за секого, но три знаци …

Повеќе »

(ФОТО) ТРАГИЧЕН ЖИВОТ – Сопругата и ќерката ги загубил во стравична несреќа а синот поради тешка болест: Зад насмевката на Џо Бајден се кријат големи трагедии

За своите 77 години, Џо Бајден доживеал бројни трагедии, но не се предал. Во тек се избори за американски претседател, кои никогаш не биле понапнати. Борбата е меѓу актуелниот претседател Доналд Трамп и демократот Џо Бајден, кој на денот на изборите го посетија гробот на неговиот никогаш непрежален син за …

Повеќе »

Серија за нивниот живот: Викторија и Дејвид Бекам ја продале приватноста за 16. милиони фунти

Поранешниот фудбалер Дејвид Бекам (45) и неговата сопруга Викторија Бекам (46) потпишале договор со продуцентската куќа „Нетфликс“ вреден 16. милиони фунти. Двојката, која тежи 769. милиони фунти, ќе снима серија во која ќе бидат прикажани невидени моменти од нивното семејство од секојдневниот живот, а на сето тоа се согласиле бидејќи …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАЖНО – ИНДИСКИ ТИНЕЈЏЕР (16) СЕ УБИЛ ПОРАДИ ИСКРШЕН МОБИЛЕН: Преку телефонот следел настава со браќата и сестрите!

Тинејџер во Индија се самоубил откако го скршил екранот на мобилниот телефон. Рохит Варак, 16-годишник кој живее во западната држава Гоа, го користел единствениот паметен телефон што го делело неговото шестчлено семејство за да посетува часови на Интернет. Тој го скрши екранот претходно овој месец. „Поправањето на телефонот би чинело …

Повеќе »

Ѓоковиќ: „Утре можам да ја завршам кариерата, но…“

Новак Ѓоковиќ, најдобриот тенисер во светот, ги „наполни батериите“ за турнирот во Виена, престојувајќи во родниот Белград, каде уживаше со семејството. Првиот рекет во светот минатата недела го изненадил неговиот син Стефан,кој имаше роденден, и во интервју открил дека тоа му е поважно од што било на светот. „Секогаш постои …

Повеќе »

ИСКУСТВА: Едвај чекале да имаат големо семејство па усвоиле ТРИ ДЕЦА ОДЕДНАШ

Двојка од Велика Британија, Герет и Клер, решиле да создадат семејство, но бидејќи и двајцата биле над 40. години, сфатиле дека ќе биде тешко, па решиле да посвојат, и на крајот посвоиле три деца – браќа и сестра на возраст од четири, три и една година. „Герет сакаше многу деца, …

Повеќе »

ЏОРЏИНА НА РОНАЛДО СИ ЈА ОТВОРИЛА ДУШАТА:„Татко ми беше дилер на дрога!“

Многумина не ме сакаат мене ниту Кристијано  Во интервју за шпанските медиуми, Џорџина Родригез првпат отворено зборуваше за своето тешко детство. Вереницата на Кристијано Роналдо зборуваше за нејзиниот татко, осуден дилер, сиромаштијата, напорната работа и дека таа не била задоволна од физичкиот изглед во нејзината младост. „Напорно работев за да …

Повеќе »