Tag Archives: семејство

(ФОТО) ТРАГЕДИЈА – ПОГРЕБАНО ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО НА ДЕВОЈКАТА НА ГРЕГОР РАМА: Никој од семејството Рама не ја испратило Кристи на вечното почивалиште

Четирчленото сeмејство на вечното почивалиште ги испратило неколку стотина жители на Драч, меѓутоа меѓу присутните не бил ниту Грегор, ниту некој друг член на семејството Рама… Меѓу бројните жртви на разорниот земјотрес кој ја погоди Албанија е и девојката на синот на премиерот на земјата, Еди Рама, пренесе италијанската Анса, …

Повеќе »

(ФОТО) Трагедија во семејството – Сопругата на Алек Болдвин повторно загубила бебе: „Тажна сум и во шок“ – Хиларија е неутешна бидејќи ова и се случува втор пат!

Само седум месеци по првиот спонтан абортус, сопругата на актерот Алек Болдвин објавила дека им пристигнува принова. Потоа, Хиларија Болдвин, пред еден месец открила дека чека уште едно девојче. View this post on Instagram We are very sad to share that today we learned that our baby passed away at …

Повеќе »

МЛАДЕНЦИ ГИ ОГРАБИЛЕ ГОСТИТЕ – ИМ ЗЕМАЛЕ 30.000 долари: Треба да се срамите, веднаш да сте ги ВРАТИЛЕ ПАРИТЕ!

Некои ќе речат дека свадбите станале профитабилен бизнис. Односно, младенците се забавуваат што е можно повеќе за да ги покријат трошоците и да добијат евро повеќе во однос на инвестицијата. Но, никој не е транспарентен во желбата да ги земе парите од гостите како оваа невеста. На Редит е објавено …

Повеќе »

(ФОТО) Холивудскиот глумец проговорил за тајните на успешното родителство и складен брак

За популарниот глумец родителството е спој на дисциплина и попуштање. Метју МекКонахју и сопругата Камила Алвес се родители на ќерката Вида и двата сина Леви и Ливингстон. Откако станал татко во 2008. година, Метју отворено проговорил за одгледувањето на децата, рамнотежата помеѓу работата и родителството и уште многу нешта, пренесува …

Повеќе »

ПОУЧНА ПРИКАЗНА:Мажот дошол дома од работа и трите деца ги нашол како си играат во дворот…

Мажот си дошол дома од работа и ги нашол трите деца како си играат надвор, во дворот, и тоа уште во пижами, во кал, а празни кутии од храна и обвивки од чоколадо расфрлани по целиот двор. Вратата од автомобилот на сопругата била отворена, влезната врата од куќата исто така, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЉУБОВТА КОН ПОЧИНАТАТА СОПРУГА И’ 10. ГОДИНИ ПОСЛЕ НЕЈЗИНАТА СМРТ НЕ БЛЕДНЕЕ: Наташа била најважната жена во неговиот живот а Лиам Нисон не може да најде утеха!

Скоро никој не го препознал актерот Лиам Нисон (67) кога пред два дена се појавил на аеродромот „ЏФК“ во Њујорк со капа со глава, со што неуспешно се обидел да „се маскира“. Фановите коментираат дека актерот на фотографијата изгледа старо и запуштено, а некои шпекулираат дека повторно се свртел кон …

Повеќе »

ИСПОВЕД:„На мојата сопруга во тешка сообраќајна несреќа и загинало момчето“

„На мојата сопруга во тешка сообраќајна несреќа и загинало момчето, две години пред да се запознаеме. Многу го сакала, односно и денес после 10. години и понатаму го сака, но мене тоа не ми пречи. Кога се запознавме мислела дека поради тоа ќе ја оставам, бидејќи ми кажа дека за …

Повеќе »

(ФОТО) Глумицата Џулијан Мур открила: Како е да се биде гола со друг маж пред сопругот?

Актерката Џулијан Мур е на глас како одлична професионалка, но признала дека имала ситуација да претпочита да се заклучи во гардеробата на сетот. Таа рекла дека и било многу тешко за неа да снима интимни сцени на сетот „По свадбата“, во режија на нејзиниот сопруг Барт Фрундлих. Оскаровката изјавила дека …

Повеќе »

(ФОТО) КОШМАР ЗА ДЕВОЈЧЕ ОД ГЕРМАНИЈА: Бетине Сингер 7. години била злоставувана и третирана како РОБИНКА во босанско семејство – јадела храна за добиток!

Славојка е осудена на 18. месеци затвор, а нејзиниот сопруг Миленко Маринковиќ на две години бидејчжќи со години на нивниот имот како робинка ја држеле младата Германка ! Меѓународната полициска агенција Интерпол издала црвена потерница за Славојка Маринковиќ (52), која заедно со сопругата Миленко биле осудени за суров третман нкон  …

Повеќе »