Tag Archives: семејство

На што треба жената да обрне внимание при самопреглед на градите

Секоја осма жена во светот во текот на животот боледува од рак на дојка, а во моментот на дијагнозата на речиси четвртина од нив болеста им е дијагностицирана во напредна фаза. Д-р Ивана Костадиновиќ објаснува на што да се внимава при самопрегледот и кои се сите важни фактори на ризик. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се огласил и таткото на убиената снимателка – еве што вели за Алек Болдвин

ТАТКОТО на убиената снимателка Халин Хачинс за првпат јавно проговори по трагедијата што го снајде нивното семејство. Украинецот Анатолиј Андросович вели дека тој и неговото семејство се целосно уништени. Сепак, тој не го обвинува Алек Болдвин за трагедијата. „Сè уште не можеме да веруваме дека Халина е мртва. Нејзината мајка …

Повеќе »

„Постојано го гушка и бакнува“: Невестата ја исклучила својата сестра, со аутизам, од свадбата – семејството е луто!

Една Американка и забранила на сестра си која има аутизам да присуствува на нејзината венчавка, бидејќи, како што вели, секој пат кога ќе го види нејзиниот свршеник, се обидува да го бакне. Неименувана жена на Редит напишала дека и било многу тешко да ја исклучи својата сестра Ана (22) од …

Повеќе »

(ФОТО) Ѓоковиќ: „Нема да откријам дали се вакцинирав или не!“

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ, зборувал за плановите за крајот на сезоната, но и за темата поврзана со вакцинацијата. Новак треба да настапи на уште три турнири до крајот на 2021 година. View this post on Instagram A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) „Засега планирам да играм во …

Повеќе »

МУЛТИМИЛИОНЕР (78) ОСУДЕН НА ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР: Убивал со години, не можел да запре! Еве кој го разоткрил!

И’ богатите убиваат Богатиот американски наследник Роберт Дарст, познат по документарецот на телевизијата HBO, бил осуден на доживотен затвор во судот во Лос Анџелес без можност за помилување, за убиство на неговиот најдобар пријател. Мултимилионерот (78) бил прогласен за виновен во септември за убиство на неговата пријателка Сузан Берман во …

Повеќе »

(ФОТО) МАЈКАТА ГО ОСТАВИЛА КОГА ИМАЛ 8. ГОДИНИ: НИКОГАШ не се опоравил од ОВАА траума, а сега велат дека е НАЈДОБРОНАМЕРЕН актер во светот!

Актерот Хју Џекмен никогаш не се опоравил целосно од траумата што ја добил кога мајка му го напуштила, а денес го нарекуваат еден од најдобро намерните луѓе во Холивуд. Хју Jackекмен неодамна наполни 53. години а се родил како петто дете во семејството. Хју Џекмен бил најмлад и сакал да …

Повеќе »

(ФОТО) Дечките од „ДНК“, Владимир Блажев и Андреј Ѓорѓиески уште еднаш ги покааа своето големо срце и ХУМАНОСТ – да го следиме нивниот пример!

„По вчерашната сторија за 5 членото семејство Јакимови, денес нашите патишта не водеа од село Ергелија Светиниколско, каде што отидовме да ги посетиме и помогнеме колку ни дозволуваат нашите можности. Живеат во трошната куќарка која за жал е речиси пред распаѓање. Не пречекаа навистина убаво како што доликува на една …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) По историската насловна страница за „Плејбој“, дел од семејството се откажал од неа!

„Верувам дека на многу луѓе им дадов храброст и сила“, вели таа. View this post on Instagram A post shared by Elena Krawzow (@elena_krawzow) Повеќекратниот светски, европски и параолимписки шампион во пливање, Германката Елена Кразвов (28) признала дека имала големи проблеми во животот, бидејќи била фотографирана за познатото машко списание …

Повеќе »

(ФОТО) МЕ СИЛУВАШЕ ЧЛЕН НА СЕМЕЈСТВОТО: Исповедта на познатата пејачка ТЕРА СОЛЗИ ВО ОЧИТЕ, имала само 9. години, а еве зошто НЕ ГО ТУЖЕЛА!

Пејачката Глорија Естефан признала дека била жртва на силување. View this post on Instagram A post shared by Gloria Estefan (@gloriaestefan) Работата да биде уште полоша, пејачката со кубанско-американско потекло доживеала сексуален напад кога имала само девет години, од страна на член на нејзиното пошироко семејство, кој бил „почитуван член …

Повеќе »