Tag Archives: аплаузи

(ФОТО) Венко Филипче: Аплауз за здравствените работници!

„На денешниот Светски ден за хигиена на рацете доделивме благодарници на медицинските тимови кои несебично и посветено се грижеа за пациентите заболени од КОВИД-19. На Клиниката за Инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје, ГОБ 8 Септември, КБ Битола, КБ Штип и ОБ Дебар се слушаа и гласни аплаузи за …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕСЕКОЈДНЕВЕН ПРИЗОР – ШПАНЦИТЕ ИМ АПЛАУДИРАЛЕ НА ЛЕКАРИТЕ: Излегле на терасите и покажале благодарност на оние кои се борат против КОРОНАВИРУСОТ!

Шпанците покажале огромна благодарност до сите здравствени работници со огромен аплауз. Поточно, во 22. часот, граѓани од целата земја излегле пред прозорците на своите домови и почнале да аплаудитраат. En los peores momentos, sale lo más bello del ser humano. Todos los vecinos dándonos ánimos, unidos y agradeciendo a las …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Солзи за крај: Антониа Гиговска ги фрлила сите во транс: Низ студиото се слушал громогласен аплауз а на сцената ерупција од емоции!

Антониа Гиговска синоќа ја пеела „Writing’s on the wall” која во оригинал ја пее Сем Смит за последниот филм за „Бонд“. Своите црвени столици веднаш ги подигнале Милан Станковиќ, Кристина Коцкар и Гоца Тржан, а набргу тоа го направиле и леонтина Вукомановиќ и Наташа Беквалац. Со голем аплауз и овации, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Запросување на натпреварот Вардар-Кил: Владимир пред полна сала клекна пред својата Ирина!

Натпреварот Вардар-Кил покрај големото возбудување на паркетот донесе и едно пријатно изненадување. Владимир и Ирена покрај пласманот на Вардар на фајнал-фор турнирот имаат уште една причина за радост. Пред полна сала Владимир се одлучи да клекне и да ја побара својата девојка за жена, а таа се согласи. Секоја чест …

Повеќе »