Tag Archives: смрт

(ФОТО) СЕ ДОЗНАЛА СТРОГО ЧУВАНАТА ТАЈНА ЗА ПРИНЕЗАТА ДИЈАНА: Поранешниот телохранител открил дека неколку недели пред смртта се подготвувала да избега!

Принцезата Дијана планирала да се пресели во САД без синовите само неколку недели пред нејзината смрт, според еден од нејзините поранешни телохранители. Во своите мемоари, „Штитејќи ја Дијана: Приказната за нејзините телохранители“, Ли Сансум раскажува дека принцезата сакала да им каже на папараците за нејзините планови да се пресели во …

Повеќе »

Ивана Трамп починала од повреди на торзото предизвикани од пад по скали

Ивана Трамп, бизнисменката и прва сопруга на поранешниот претседател Доналд Трамп, починала од повреди здобиени при пад по скали, потврдила канцеларијата на медицинскиот истражител во Њујорк. Иако вчера веќе се шпекулираше дека тоа е причината за смртта на Трамп, сега е и официјално потврдено. Како официјална причина за смртта на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Амбер Херд сака да стави крај на својата агонија со Деп: „Луѓето сакаат да ме убијат и ми го кажуваат тоа“

Џони Деп (58) ја тужи Амбер Херд за клевета, тврдејќи дека тоа му го уништило угледот и кариерата затоа што во колумна од 2018. година објавена од Washington Post напишала дека била изложена на семејно насилство за време на бракот. Амбер Херд рекла дека само сака Џони Деп „да ја …

Повеќе »

Познатиот актер и комичар, Боб Сагет, починал од повреда на главата

Американскиот актер и комичар Боб Сагет починал од повреда на главата за која наводно не верувал дека е опасна, соопштило неговото семејство. Сагет бил пронајден мртов во неговата хотелска соба на 9. јануари во Орландо, Флорида, еден ден по комедијата во близина на Џексонвил. „Властите заклучиле дека Боб починал од …

Повеќе »

ПОЗНАТА ПРИЧИНАТА ЗА СМРТТА НА ПОЗНАТИОТ ПЕЈАЧ И АКТЕР: Колегите на Мит Лоуф во шок, се збогуваат со ШОКАНТНИТЕ ПОРАКИ, еве зошто се викаше ЛЕБ ОД МЕСО!

Пејачот и актер Мит Лоуф (ќофте, леб од месо) почина на 74-годишна возраст, а сега е откриена причината за смртта на познатиот уметник. Роден е во Далас на 27. септември 1947. година.Менаџерот Мајкл Грин ја потврдил смртта на пејачот и рекол дека тој починал во четвртокот вечерта а покрај него …

Повеќе »

Објавени се деталите за смртта на Боб Сагет

Комичарот и актер Боб Сагет е пронајден мртов во својот кревет во луксузна хотелска соба на Флорида „без знаци на траума“, се вели во извештајот од канцеларијата на шерифот објавен во понеделникот. Немало траги на насилство, а самата соба беше во ред, „со предмети во сопственост на господинот Сагет на …

Повеќе »

ПОЧИНАЛ САМО ШЕСТ ДЕНА ПО БРАТОТ БЛИЗНАК: Игор Богданоф починал во болница, ги сметале за „владетели од сенка“

ИГОР Богданоф, кој во француските медиуми се прослави со својот брат близнак Гришко, починал вчера на 72-годишна возраст, само шест дена по смртта на неговиот брат. Тој бил заразен со корона вирусот. Францускиот канал BFMTV објавил дека Игор Богданоф починал опкружен со децата и семејството. Тој бил хоспитализиран една недела …

Повеќе »

(ФОТО) САМО ПОД ОВОЈ УСЛОВ КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА ЌЕ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ТРОНОТ: Ова ќе ВЕ ШОКИРА!

Во разговор со роднина, британската кралица раскажала под кои услови би го напуштила тронот. Кралицата Елизабета Втора се уште е на тронот на британската монархија. Сепак, во последно време, ако не често, тогаш тоа секако се случува почесто од вообичаено, пропушта важен настан поради здравствени проблеми. Тогаш почнаа шпекулациите дали …

Повеќе »

(ФОТО) ЕМОТИВНО И ТАЖНО – „Те сакам и ми недостигаш“: Осум години од смртта на Пол Вокер

На денешен ден, пред точно осум години, во сообраќајна несреќа животот го загуби познатиот актер Пол Вокер, ѕвездата на филмовите „Брзи и бесни“. Неговата ќерка Медоу Вокер објави фотографија од нејзиниот татко на Инстаграм, како ја држи како бебе во рацете. „Те сакам и бескрајно ми недостигаш“, напишала Медоу. View …

Повеќе »