Tag Archives: смрт

(ВИДЕО+ФОТО) Тажни пораки – Музичките ѕвезди се простуваат од славниот ДиЏеј:„Се надевам дека сега си на подобро место!“

Ненадејната смрт на славниот продуцент и ДиЏеј ги шокирала неговите обожаватели ширум светот, но и колегите музичари, кои откако слушнале за тажната вест, на свој начин преку социјалните мрежи се простуваат од Авиции… Веста дека во 28. година починал славниот шведски ДиЏеј и продуцент Авиции со вистинско име Тим Берглинг …

Повеќе »

(ФОТО) Тони Цетински „Не добив наод од обдукцијата но добро знам што се случи“

Музичарот во ноември минатата година со својот „Мерцедес“ налетал на Ибрахим Кевлјанин во улицата „Пуста“ во Ровињ. За „InMagazin“ на РТЛ Цетински рекол дека возел „осум на час…“ „Службено не добив наод од обдукцијата, но сум свесен и знам добро што се случи и очекувам дека тоа ќе биде онака …

Повеќе »

(ФОТО) Глумицата објавила тажна вест: Ким Катрал ги минува најтешките моменти!

Ким Катрал која се прославила со улогата на Саманта Џонс во култната серија „Сексот и градот“, ги растажила своите обожаватели објавувајќи дека нејзиниот брат Крис Катрал е пронајден мртов. Славната глумица само еден ден порано преку интернет ги молела луѓето да и помогнат да го пронајде братот. „Со голема жалост …

Повеќе »

Обожавателите се простуваат од Оливер Драгојевиќ: Лажна вест за неговата смрт го обиколи регионот!

На социјалните мрежи, но и неколку портали во регионот се појави лажна вест дека хрватскиот пејач Оливер Драгојевиќ починал. Неговите обожаватели се простува од него споделувајќи ги неговите песни на социјалните мрежи, но без потреба. Здравствената состојба на пејачот е многу тешка, а тоа го потврдуваат и откажаните концерти, но …

Повеќе »

(ФОТО) Мухарем Сербезовски на мета: Во септември го умреа сега го уапсија!?

За два месеци за прославениот Мухарем Сербезовски во медиумите се појавија две невистини кои предизвикаа револт кај неговите фанови на социјалните мрежи… „Легендата на балканската фолк музика, Мухарем Сербезовски синоќа бил приведен поради сомнеж дека поттикнува омраза и тероризам против САД. Причина бил стихот „Проклета је Америка“ за веќе во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Чарлс Менсон, најбруталниот сериски убиец и водач на клан умрел во затворската болница…

Американскиот убиец, Чарлс Менсон, одговорен меѓу другото и за убиството на глумицата Шерон Тејт во 1969. година умрел во 83. година. Менсон (83) минатата недела во придружба на полиција бил префрлен во болница во Бејкерсфилд каде му била укажана лекарска помош. Тој во јануари бил во болница за да биде …

Повеќе »

Наскоро нов видео запис за необјавена песна на Тоше Проески

По повод десетгодишнината од смртта на Тоше Проески, а под покровителство на Фондацијата што го носи неговото име, ќе се снима спот за песна од Тоше која не е објавена досега. „Спотот за песната „Secret Place“ ќе почне да се снима деновиве во Крушево, а се очекува да биде промовиран …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девет месеци, по неговата смрт, нова песна од Џорџ Мајкл

Џорџ Мајкл почина на 25. декември, минатата година, а музичката индустрија се’ уште не може да се опорави по загубата на оваа голема музичка легенда. Токму затоа многу негови соработници се уште ги преработуваат неговите песни, а една таква соработка се објави денес. Станува збор за ремикс на песната „Fantasy“ …

Повеќе »