Tag Archives: смрт

(ФОТО) Лиз Харли ја прекина тишината по повод смртта на бившиот и таткото на нејзиниот син:„Нашето време заедно беше среќно и покрај тешките моменти!“

По веста за ненадејната смрт на Стиви Бинг, кој поради осаменост во карантинот решил да си го одземе животот, се огласи и неговата некогашна партнерка, актерка и манекенка… Лиз Харли се прости од поранешниот партнер и татко на нејзиниот син Елизабет Харли се збогува со Стив Бинг , поранешниот партнер …

Повеќе »

Глумецот од популарната серија „Twilight“ и неговата девојка пронајдени мртви

За причините за смртта се чека токсиколошко вештачење, но во станот наводно била пронајдена бела прашкаста супстанца. Актерот од популарната сага “Twilight”, Грегори Тајри Бојс, и неговата 27-годишна девојка биле пронајдени мртви во нивниот стан во Лас Вегас минатата недела, се наведува во извештајот. 30-годишниот Бојс и Натали Адепоџу биле …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новинарка излестувала од плажа – гледачите не можеле да поверуваат кој и се придружил!

Новинарката која известувала од плажа на Флорида, која е отворена после карантинот не се изненадила кога и пристапил нејзиниот необичен соговорник, но нејзините гледачи сигурно да. Откако ја изговорила најавата микрофонот го предала на – Смртта.Или, барем така се чинело. Всушност, станува збор за локалниот адвокат Даниел Јулфилд кој на …

Повеќе »

(ФОТО) МИНУВА НИЗ ТЕЖОК ПЕРИОД: Џулија Робертс трпи сериозни обвинувања за смртта на полусестрата

Познатата актерка, Џулија Робертс, пред шест години, ја загуби полусестрата Ненси Меутс, која се удави во када после предозирање со лекови. Шест години подоцна, вереникот на трагично починатата сестра на Џулија, ја обвинува познатата актерка за нејзината смрт. Во 2014. година, според странските медиуми, Џулија Робертс, во интервју за магазинот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Родителите го тепале синот (5) до смрт: Страдал уште од раѓање!

Првите два месеци во притвор, мајката одбивала да признае за злосторството и тврдела дека попрво ќе се самоубие отколку да му наштети на семејството, обвинувајќи го неговиот татко. Момче (5) од Илиноис,кое било претепано до смрт и закопано во плиток гроб од неговите родители, четири месеци пред смртта на лекарите …

Повеќе »

Нераздвојни и во смрт: Телата на Коби и Џиџи биле пронајдени прегрнати!

Цел живот го минаа во прегратка па така отидоа и на последното патување… Коби Брајант ја прегрнувал својата ќерка Џана во последните секунди од животот. Според извештаите од истрагата јавноста дозна дека кошаркарската легенда сакал да ја заштити својата ќерка прегрнувајќи ја. Овие детали ги потврди и лице кое е …

Повеќе »

ТРАГЕДИЈА: Глумци од латино серија загинале на снимање – Починале Хорхе Наваро и Луис Херардо!

Мексиканските актери Хорхе Наваро Санчез (46) и Луис Хеардо Ривера (30) загинале додека вежбале сцена за снимање на серијалот. Станува збор за серијата „Без страв од вистината“ од мексиканската телевизиска станица Телевиса, која во краткото соопштение рекла дека Санчез и Ривера починале ноќта помеѓу четврток и петок, но не дале …

Повеќе »

(ВИДЕО) Биле на 11. спрат – СЕ ПОЈАВИЛА СНИМКА ОД СТРАШНАТА НЕСРЕЌА НА КРУЗЕРОТ: Ја држел внуката од 18. месеци над прозорецот а потоа се случила трагедија!

Салваторе Анело ја испуштил својата 18-месечна внука од прозорецот на крузер, по што девојчето починало, а сега се појавила снимка од таа ужасна несреќа. Несреќата на крузерот се случила на 7. јули во Сан Хуан, Порторико додека бродот беил во пристаништето. Анело со малечката Клои си играл покрај прозорецот на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СУРОВ ПАТ ДО ПОКРИВОТ НА СВЕТОТ – НА ПАТОТ ДО МОНТ ЕВЕРЕСТ СИТЕ МОРААТ ДА МИНАТ ПОКРАЈ ЗЕЛЕНИТЕ ЧИЗМИ: Зад тоа призор се крие една трагична приказна!

На највисоката планина во светот, Монт Еверест, времето е многу сурово и човечкото тело тешко може да го издржи. Во планинската Зона на смрттна, над 7900 метри, нивото на кислород е толку ниско што телото и мозокот почнуваат да се гасат. Кога австралискиот алпинист Линколн Хол бил чудесно спасен од …

Повеќе »