Tag Archives: смрт

(ФОТО) ТРАГИЧНА животна приказна и УШТЕ ПОЛОШ КРАЈ: ПОГРЕШНИ мажи и ДРОГА ја ЧИНЕЛЕ ЖИВОТ – Денес се навршуваат 9. години од смртта на Витни Хјустон

Витни Хјустон е една од најпродаваните уметнички на 20. век, но наместо со нејзиниот глас медиумите, главно, се бавеа со нејзината зависност од дрога… Поминаа девет години од трагичната смрт што го преплави светот на музиката со тага. Веста дека музичката дива Витни Хјустон почина откако беше пронајдена во бесознание …

Повеќе »

(ФОТО) Откриена причината за смртта на синот на Родни од тв серијата „Мучки“

Синот на актерот Николас Линдхорст, најпознат по улогата на Родни во познатата серија „Мучки“, Арчи починал во септември минатата година на само 19л години, а неговата мајка Луси сега ги открила причините за смртта. Арчи бил пронајден мртов во неговиот дом во Фулам. И сега неговата мајка Луси ги сподели …

Повеќе »

ОФИЦИЈАЛНО СООПШТЕНИЕ ЕДЕН МЕСЕЦ ПО СМРТТА НА ШОН КОНЕРИ: Познато од што починал познатиот глумец, а зборовите на сопругата…удираат во срце!

Шон Конери почина на 31. октомври 2020. година, во неговиот дом на Бахамите, а сега е познато како починал актерот. Како што се наведува, Шон починал во сон, а причина за смртта била пневмонија, откажување на дишните патишта, старост и атријална фибрилација – неправилно чукање на срцето. „Таков живот не …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАГАТА НА ТОШЕ ПРОЕСКИ ВО ПОСЛЕДНОТО ТВ ГОСТУВАЊЕ: Овие реченици 6. часа пред несреќата сите ги шокирале – „Сакам, но…“

Вчера се навршија 13. години од смртта на македонскиот, балкански…Тоше Проески. Тоше Проески, кој почина пред 13. години во сообраќајна несреќа во Хрватска, само шест часа пред трагедијата, беше гостин во емисијата „Вртелешка“, каде остави впечаток на многу уморно момче, кое ги шокираше сите со своите реченици. View this post …

Повеќе »

Тони Цетински се потсети на денот за загинување на Тоше: „Твојата насмевка е надеж која толку многу им треба на сите во денешните чудни и зли времиња!“

На својот профил на Фејсбук Тони Цетински се потсети на денот кога Тоше Проески трајно не напушти… „Долги 13. години, Утре некаде околу ова време не напуштив физички, но само физички брат ми. Не можам да верувам колку многу ти недостасуваш денес и колку е тешко за нас што си …

Повеќе »

НЕПОЗНАТИ ДЕТАЛИ – Како умрела глумицата Наја Ривера

Вработен во компанијата што го изнајмила бродот до Ривери и понудил елек за спасување, но таа одбила Откриени се нови детали за смртта на актерката Наја Ривера, која трагично се удави во областа на езерото Пир во јули, каде изнајми брод со својот четиригодишен син и отиде да плива. Завршениот …

Повеќе »

(ФОТО) Годишница од трагедијата поради која плачела Југославија: Милица избрала смрт за да ја сочува честа!

Поминаа 46. години од трагедијата што ја шокираше југословенската јавност, доведе до демонстрации, бидејќи отвори многу прашања и дилеми во врска со менталитетот и положбата на жените „тишина и страдање“… Милица Костиќ (18), ученичка во средното медицинско училиште во Крушевац, се убила на 2. септември 1974. година, бегајќи од силувачот. …

Повеќе »

Починала Исидора Бијелица: Книжевничката имала 52. години!

Денес, на 52. годишна возраст,починала Исидора Бјелица. Бјелица починала во станот на нејзините родители во Нов Белград. Родена е на 10. декември 1967. година во Сараево. Освен по бестселерите, таа беше позната по капите кои ги носеше кои со текот на времето станаа нејзин заштитен знак. Во 2012. година, неа …

Повеќе »

(ФОТО) По ненадејната смрт на руска ТВ Ѕвезда: Многу теории на завера но и тврдења на најдобрата пријателка Дарија

Руската ТВ-starвезда и сексуален терапевт, Ана Амбарсумијан (26) била пронајдена мртва во луксузниот хотел „Питер Први“ во Москва пред пет дена, а шпекулациите за нејзината смрт оттогаш не престанаа. За да ги побие гласините, пријателката на Ана, Дарија Бахирева, решила да зборува со руските медиуми. Дарија ги коментирала тврдењата на …

Повеќе »