Tag Archives: смрт

Кинез ја запалил поранешната сопруга додека се снимала за кинеска верзија на Тикток – осуден е на смрт

Кинез ја запалил поранешната сопруга додека се снимала за кинеска верзија на Тикток – осуден е на смрт Кинеските власти во четвртокот осудија на смрт маж кој ја запалил поранешната сопруга додека снимала пренос во живо. Таа починала две недели подоцна. Во септември минатата година, Танг Лу истурил бензин и …

Повеќе »

(ФОТО) Тони Цетински со емотивна објава за Тоше Проески: „Верувам дека заминал во подобар свет – Тој беше ангел на добрината!“!

Денес се навршуваат 14. години од трагичната смрт на Тоше Проески, денот кога засекогаш ги фрли во црнина сите негови блиски, семејството, пријателите, фановите како и оние кои имаа чест и привилегија да соработуваат со него… По тој повод на Фејсбук се огласи и Тони Цетински: „И денес четиринаесет години …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОРАДИ НЕДОРАЗБИРАЊЕ СКОКНАЛА ВО СМРТ: Како првиот банџи скок на младата Мексиканка (25) завршил трагично

Мексиканката Хесенија Моралес Гомез сакаше да оди во банџи скокање со своето момче. Кога двајцата стапнаа на мостот, бил даден сигнал за скок – но тој не бил наменет за неа. Сепак, 25-годишната девојка мислела дека и е дозволено да скокне и на крајот паднала во бездна длабока 50. метри …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТРАГЕДИЈА – Невеста паднала среде венчавка: Мртва ја чувале во собата, додека нејзината сестра морала да направи УЖАСНА работа!

Трагична игра на судбината на индиска свадба. Билообјавено дека невестата паднала мртва на сопствената венчавка, оставајќи ја нејзината сестра да се омажи за младоженецот, додека церемонијата се одвивала нормално. Невестата, која локално ја нарекуваат Сурби, почина од срцев удар на церемонија во градот Етава, Утар Прадеш. За време на венчавката, …

Повеќе »

Починал таткото на пејачката Адел: До смртта не изградиле врска!

Марк Еванс, кој не разговарал со својата ќерка, мултимилионерката Адел, починал на 57-годишна возраст, пренесуваат британските медиуми. Извор од „The Sun“ открива како Марк Еванс не успеал да изгради врска со својата ќерка до крајот, и покрај обидите да ги поправи работите. Adele watching her fans beg for new music …

Повеќе »

(ФОТО) Сергеј Цветковиќ по загубата на родителите: „Празнината е голема, но животот мора да оди понатаму!“

За само неколку дена, од корона, во средината на март починаа мајката и таткото на познатиот црногорски пејач Сергеј Четковиќ.   View this post on Instagram   A post shared by SERGEJ ĆETKOVIĆ (@cetkovics) Пејачот сега се огласи по прв пат по нивната смрт. „Поминаа 40 дена откако моите родители …

Повеќе »

БиБиСи добиле 100.000 жалби поради извештајот за смртта на принцот Филип

Би-Би-Си добиле 100.000 поплаки од гледачите за известувањето за смртта на војводата од Единбург. Корпорацијата го расчистила распоредот на програмата во петокот после објавување на веста дека принцот Филип почина. во петокот, на 99-годишна возраст. Сапунската опера „Истендерс“ и финалето на натпреварувачкото шоу „МастерШеф“ се заменети со вести, додека програмата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Водителката едвај ги задржала солзите додека ја читала веста за смртта на принцот Филип

БиБиСи водителката и новинарка Мартин Кроксал едвај ги задржала солзите додека во етерот ја читала веста за смртта на принцот Филип. Со кнедла во грлото, 52-годишната водителка ги известила гледачите дека Бакингемската палата објавила дека принцот Филип починал, а потоа со кратка пауза го прочитала официјалното соопштение на Палатата. Пред …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИМАЛ ПОВЕЌЕ СРЕЌА ОД ПАМЕТ – Извел салто во воздух: Возач на квад налетал на автомобил и во лет и погледнал на смртта во очи

Имал неверојатно среќа Што по ѓаволите се случило тука? Видеото кое го обиколува целиот свет последните 24. часа ни доаѓа од Бирмингем, а главниот лик е арогантен возач на квад. Арогантниот возач возел без кацига и при тоа не гледал пред себе. Затоа што ако го сторил тоа, тешко дека …

Повеќе »