(ВИДЕО+ФОТО) Фановите на гробот на Аки Рахимовски оставаат пиво и рози

На денешен ден пред една година почина Аки Рахимовски, а по повод тажната годишнина голем број фанови на Steam Roller го посетија неговиот гроб во Мирогој за да му оддадат почит.


Како што може да се види на фотографиите и видеото, на гробот на Аки во Алејата на Великаните биле оставени рози и шишиња со пиво.

This image has an empty alt attribute; its file name is pivo-za-aki.jpgДа потсетиме, Аки Рахимовски ненадејно почина минатата година, на 67-годишна возраст, во Нови Место.

Фото: Принтскрин/Facebook

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Оваа физичка активност го намалува ризикот од прерана смрт за 47 проценти

Една нова студија покажа дека велосипедистите имаат 47 отсто помал ризик од прерана смрт и …