Tag Archives: една година

(ВИДЕО+ФОТО) ИСПОВЕД НА ЅВЕЗДА НА ГРАНД: Како ослабнав 70. килограми!?

Учесничка на тековната сезона на музичкиот натпревар „Звездите на Гранд“, Крстиња Тодоровиќ, за кратко време ги освои симпатиите на публиката. Покрај исклучителниот вокал и автентичните изведби на поп-песни, пејачката остана запаметена од публиката во регионот по исклучителната трансформација на физичкиот изглед. Имено, таа по операција на желудникот изгубила неверојатни 70. …

Повеќе »

ЌЕ ВЕ ЗАБОЛИ ГЛАВА – Еве колку заработуваат ѕвездите на Формула 1 – разликите се фрапантни!

По половина година напнатост и шпекулации и само месец и половина пред почетокот на новата сезона, шампионите во Формула 1, челниците на Мерцедес, конечно потпишаа договор со најголемата sвезда на караванот, Луис Хамилтон. Од почетокот на годината, седумкратниот светски шампион беше без договор за 2021 година, но вчера официјално ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) Грижлива мачка заштитила едногодишно дете кое опасно се доближило до работ на балконот

МАЛИТЕ деца честопати знаат да се доведат во оапсност поради нивната љубопитност, но една семејна мачка будно внимавала на едногодишното момче кое било заинтересирано за погледот од балконот на куќата. На видеото објавено на Јутјуб може да се видат мачка и момче се дружат на балконот, а момчето во еден …

Повеќе »

(ФОТО) Раскинал најзаљубениот пар во Холивуд!

Бен Афлек и Ана де Армас раскинале по скоро една година врска. „Бен повеќе не е со Ана“, изјавил извор за „People“. „Таа раскина. Нивната врска беше комплицирана. Ана не сака база во Лос Анџелес, а Бен мора да биде таму бидејќи неговите деца живеат во Лос Анџелес“.   View …

Повеќе »

НИТУ МАЛКУ ОПТИМИСТИЧЕН СТАВ НА СЗО: Стручњаците изнеле кога ќе биде постигнат глобален колективен имунитет

Светската здравствена организација (СЗО) предупредува дека масовната вакцинација против новиот вирус на корона нема да доведе до колективен имунитет во светот оваа година. Водечкиот научник на СЗО, Сумја Сваминанатан, за новинарите изјавил дека е потребно време да се произведат и дистрибуираат доволно дози на вакцината за конечно да се запре …

Повеќе »

(ВИДЕО) Слаткиот едногодишник обожува нешто што повеќето деца го мразат!

Едногодишниот Леви е ѕвезда на социјалните мрежи… Леви обожува да оди на фризер, а на социјалните мрежи се проширило видео од неговата радост додека го шишаат… И’, ова видео е меѓу најгледаните на социјалната мрежа ТикТок.   View this post on Instagram   A post shared by Levi Donato Mastroianni …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРЕД ЕДНА ГОДИНА КОРОНАТА ЈА ОДНЕЛА ПРВАТА ЖРТВА: Сега Вухан станал корона оаза – еве како таму се живее!

Пред една година, Кина ја објави првата смрт од новиот коронавирус во Вухан – 12 месеци подоцна, ковид-19 однесе 1,9 милиони животи во неуморна кампања низ целиот свет. Меѓутоа, во тој град со 11. милиони жители во централна Кина, каде што избувна првата позната инфекција, вирусот беше поразен. Во понеделникот …

Повеќе »

(Вознемирувачко видео) Морбидно убиство на дете ја потресло Украина

Украинската полиција води истрага за сомнителната смрт на девојче (1) што се случило во нелегална градинка во градот Запорозија. Воспитувачката од пеколот, Ирина Суханова (51), ги повикала родителите на девојчето Олесија, откако ја оставиле во градинката и им рекла дека ја ставила ќерка им на спиење, и дека наскоро престанала …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГИ ЗАСМЕЈУВА ЛУЃЕТО ШИРУМ СВЕТОТ: Бебе од една година има свое кулинарско шоу: Готви и јаде и е вистинска ѕвезда на Инстаграм!

Видеата го прикажуваат како се пробува храна и дава оценки… Ешли Виан отворила профил за своето едногодишно бебе Коби, каде што покажува како малото момче и помага да подготвува оброци. На профилот наречен „Kobe eats” (Коби јаде), следбениците можат да видат како Коби сака да готви, јаде и да истражува …

Повеќе »