Tag Archives: почест

(ФОТО) Кејт Мидлтон се сретнала со Олена Зеленска, принцезата со детал и оддала почит на Дијана

ПРИНЦЕЗАТА од Велс Кејт Мидлтон во Бакингемската палата се сретнала со сопругата на украинскиот претседател Володимир Зеленски, Олена Зеленски, пред денешниот погреб на кралицата. Да потсетиме, Олена Зеленска на погребот ќе го застапува и нејзиниот сопруг, кој не можел да дојде во Лондон за да присуствува на церемонијата. View this …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дејвид Бекам чекал 12. часа за да го види ковчегот на кралицата Елизабета

ВО ПОНЕДЕЛНИК, 19. Септември, покојната англиска кралица Елизабета ќе биде погребана во Лондон. Пред тоа граѓаните имаат можност да му оддадат почит на нејзиниот ковчег, а тоа го направил и легендарниот фудбалер на Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид, Дејвид Бекам, кој поради тоа поминал 12. часа чекајќи ред меѓу „обичните“ …

Повеќе »

(ФОТО) ЗА ВРЕМЕ НА КРАЛСКАТА ПОВОРКА – Кејт Мидлтон со посебен детал и оддаде почит на кралицата Елизабета Втора

Кејт Мидлтон, принцезата од Велс, и оддаде посебна почит на кралицата за време на кралската поворка, во форма на внимателно одбран накит. На црната јакна беше прикачен брошот на кралицата со дијаманти и бисерни листови, со три бисери во центарот на листот. Ова не е еден од најпознатите модни додатоци …

Повеќе »

(ФОТО) ЈА ЧУВСТВУВА БОЛКАТА НА ЛУЃЕТО – Роналдо објавил фотографија од Елизабета Втора и испратил емотивна порака до народот на Британија

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо се обратил до Британците со емотивна порака по смртта на кралицата Елизабета Втора. Роналдо, кој се врати во Манчестер Јунајтед по години поминати во Италија и Шпанија, чувствува дека Велика Британија е неговиот дом. Секако, причината се седумте години поминати со „црвените ѓаволи“ каде важеше за …

Повеќе »

(ФОТО) Премиер лигата во чест на кралицата ги одложила натпреварите за овој викенд

Натпреварите од седмото коло во Премиер лигата, кои требаше да се одиграат викендов, се одложени поради смртта на кралицата Елизабета Втора, објавено е во официјалното соопштение за медиумите кое го пренесуваме во целост. Соопштение за медиумите од Премиер лигата: „На утринскиот состанок клубовите од Премиер лигата и оддадоа почит на …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон и оддаде почит на принцезата Дијана со изборот на облека и накит за јубилејот на кралицата

Кејт Мидлтон не престанува да воодушевува со своите модни комбинации. Иако еден ден претходно сите погледи беа вперени во кралското семејство по повод прославата на платинестиот јубилеј на кралицата Елизабета Втора, војвотката не ја пропушти оваа прилика да ги покаже своите беспрекорни модни вештини.             …

Повеќе »

(ФОТО) „Многу не се изложени со децении“: Дали со ова ќе и се оддаде почест на принцезата Дијана за време на прославата на јубилејот на кралицата Елизабета?

Принцезата Дијана за многумина и понатаму е омилена принцеза… Следната недела британското кралско семејство ќе одбележи историски настан, платинестиот јубилеј на кралицата Елизабета Втора. Во февруари 2022. година, таа стана британски монарх со најдолг мандат во историјата по 70. години на тронот. View this post on Instagram A post shared …

Повеќе »

(ФОТО) По доделувањето на Оскарите, Џон Траволта го посвоил кученцето кое се појави на доделувањето на наградите

Џон Траволта и неговиот син Бен го проширија своето семејство. 68-годишниот актер и неговиот 11-годишен син го посвоија Mac&Cheese, преслатко кученце кое се појави на Оскарите. View this post on Instagram A post shared by John Travolta (@johntravolta) Кутрето го претстави Џејми Ли Кертис додека и оддаваше почит на покојната …

Повеќе »

Семејна трагедија на Циципас 5. минути пред мечот со Новак

Стефанос Циципас, грчкиот тенисер кого Новак Ѓоковиќ го победи во финалето на Ролан Гарос, играше и покрај семејната трагедија. Циципас го одигра своето прво финале на Грен слем турнирите, поведе со 2-0 во сетови, но против титанот не можеше повеќе.Новак потврди дека неговата ментална сила е посилна од кој било …

Повеќе »