Tag Archives: мода

Починала дизајнерката што го ИЗМИСЛИ МИНИ-ЗДОЛНИШТЕТО: Таа беше зачетник на денешната мода и жените ја обожаваа

Во 60-тите, Мери Квант започна тренд кој продолжи до ден-денес Лејди Мери Квант, познатата британска дизајнерка која ја промени модната историја, починала на 93-годишна возраст. Веста за нејзината смрт ја соопштило нејзиното семејство, пренесува „The Guardian“. – Таа утрово мирно почина во својот дом во Велика Британија. Таа беше најпрепознатливото …

Повеќе »

(ФОТО) Оскар 2023: Ја вратија елеганцијата на црвениот тепих, поради нив сè застана за секунда

Гламурот и елеганцијата не изостанаа, а еве кои актерки се истакнаа на 95-тото доделување на Оскарите. Вчеравечер во Лос Анџелес се одржа доделувањето на Оскарите, најпрестижната филмска награда во Америка. Годинава отсуствуваше црвениот тепих и доминираше бојата на шампањот, а мошне впечатливо беше дефилето на гламурозните фустани и креации. На …

Повеќе »

(ФОТО) Ја краси несекојдневна убавина и диплома од престижен универзитет – синоќа Лондон застана поради неа

Лили Кол (35) ја паметиме како девојка со необична убавина која ја красеше насловната страница на Вог кога имаше само 16 години. Манекенката, актерката и водителка кариерата ја започна како тинејџерка и во својата импресивна кариера Лили соработуваше со многу престижни брендови како Шанел, Луј Витон, Жан Пол Готје, Александар …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дизајнерката Моника Коцарева Ергич порачува: „Секоја дама треба да го запази својот личен идентитет во својот стил“

Дизајнерката Моника Коцарева Ергич минатата недела ја видовме во урбано елегантно издание во видео интервју за Marella. Во него таа порача дека секоја дама треба да го запази својот личен идентитет кога се работи за стилот и да не избегнува од границите кои и прилегаат. View this post on Instagram …

Повеќе »

(ФОТО) Кралицата Елизабета Втора секогаш носела ЈАКИ БОИ, а ова е ВИСТИНСКАТА ПРИЧИНА: Ваквата облека имала ЈАСНА ПОРАКА!

Британската кралица Елизабета Втора почина вчера на 97-годишна возраст, а нејзината смрт предизвика голема тага ширум светот. Кралицата Елизабета беше монархот со најдолго владеење на Велика Британија, а една од нејзините многубројни необични навики покажува колку нејзиниот народ бил важен за неа. Имено, секоја комбинација што ја носеше кралицата Елизабета …

Повеќе »

(ФОТО) Е ОВА Е СТИЛ! MEГАН МАРКЛ ГИ ПРОШЕТАЛА НАЈМОДЕРНИТЕ ПАНТАЛОНИ НА ГОДИНАТА: Ги кријат сите недостатоци, ги издолжуваат нозете до БЕСВЕСТ!

Меган Маркл во последните два дена се претстави во две беспрекорни модни изданија. Прво во црвено на Самитот на млади лидери во Манчестер, а потоа денеска на „Игри на непобедливите“ во Дизелдорф. View this post on Instagram A post shared by Prince Harry (Info) (@harry.dukeofsussex) Меган Маркл на традиционалниот спортски …

Повеќе »

ШАРЕНА ЕСЕН: Оваа боја ќе биде ултимативен тренд на претстојната сезона

Оваа нијанса е задолжително за претстојната сезона Доколку сакате да изгледате скапо и моќно оваа есен, треба да се свртите кон парчиња во посебна нијанса на сина, во „церулеанска“ нијанса. Оваа нијанса на сино е многу ефикасна, а според модните експерти оваа боја ќе биде тренд на есен. Според експертите, …

Повеќе »

Се спојуваат модата и екологијата: ХалкЕко на Халкбанк претставува стилизирани еко торби и маици дизајнирани од Јована Филиповиќ

Општествено одговорниот проект „ХалкЕко” на Халкбанк се проширува со ексклузивна колаборација за еко торби и маици дизајнирани од македонската дизајнерка Јована Филиповиќ. „ХалкЕко” на Халкбанк е мобилна апликација која охрабрува на физичка активност, еко свесност, формирање здрави навики и придонес кон зачувување на животната средина. Корисниците на „ХалкЕко” апликацијата добиваат …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕГА Е ДОСТА – ИДЕАЛОТ ЗА УБАВИНА КОЈ  СЕ НАМЕТУВА Е НЕРЕАЛЕН, ЈАС ВАРИРАМ ВО КИЛОГРАМИТЕ, ПА ШТО! Познатата актерка им ПРКОСИ на женските окови!

Идеалот за убавина кој се наметнува на социјалните мрежи одамна зема замав. Девојките се се’ понесигурни и придаваат преголема важност на својот изглед, гардероба, коса, нокти, шминка и други надворешни фактори, а значително помалку на својот интелект, а најважно за нивното ментално здравје. Таканаречените филтри се „основниот“ дел на секоја …

Повеќе »