(ВИДЕО) Дизајнерката Моника Коцарева Ергич порачува: „Секоја дама треба да го запази својот личен идентитет во својот стил“

Дизајнерката Моника Коцарева Ергич минатата недела ја видовме во урбано елегантно издание во видео интервју за Marella. Во него таа порача дека секоја дама треба да го запази својот личен идентитет кога се работи за стилот и да не избегнува од границите кои и прилегаат.


Моника исто така сподели и кој се актуените трендови кои не треба да ги пропуштиме оваа есен, а направи и 2 модни комбинации од актулната колекција на Marella по своја мера. Едната комбинација вклучува урбани парчиња соодветни за секој ден, додека другата комбинира фустан и шпицести потпетици за поелегантен изглед. Погледнете повеќе…

View this post on Instagram

A post shared by marella.skopje (@marella_skopje)Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Мајска сесија – музичка временска машина по повод Europe Day 2024

Дали сте подготвени за мајска сесија? Но, овој пат не испитна, туку музичка и патувачка! …