Tag Archives: стил

(ФОТО) ГИ ИЗНЕНАДИЛА ФАНОВИТЕ – Најпознатата руска манекенка многумина не ја препознале, се шпекулира дека отишла „под нож“

Ирина Шајк, најпознатата руска манекенка, присуствувала на престижниот настан Prince’s Trust Gala, а многумина не ја препознала, па набрзо почнале да се шират шпекулации дека отишла „под нож“. Таа се појави во фустан на Vivienne Westwood и чизми до глуждовите. Изгледот го комплетираше со кадрава фризура, нагласена со шминка и …

Повеќе »

(ФОТО) Едноставно нема конкуренција: Убавата Моника Белучи била ѕвезда на вечерта

Во петокот вечерта, 58-годишната италијанска актерка се појавила на доделувањето на наградите Lumiere во Лион и повторно докажала зошто многумина ја сметаат за најубава жена на светот. Моника Белучи за оваа пригода се одлучила за виолетов комбинезон, оставајќи го нејзиниот стил „без многу напор“ да зборува наместо неа. View this …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дизајнерката Моника Коцарева Ергич порачува: „Секоја дама треба да го запази својот личен идентитет во својот стил“

Дизајнерката Моника Коцарева Ергич минатата недела ја видовме во урбано елегантно издание во видео интервју за Marella. Во него таа порача дека секоја дама треба да го запази својот личен идентитет кога се работи за стилот и да не избегнува од границите кои и прилегаат. View this post on Instagram …

Повеќе »

(ФОТО) Како најпровокативниот фустан го носи Емили Рајтаковски, а како поранешната мисица?

Фустанот со отворен грб е хит за топлите летни денови, а воедно изгледа елегантно и сензуално, а може да се носи од утро до вечер.Затворен напред, заводлив одзади – фустаните со отворен грб некогаш владееле на црвениот тепих, но сега повторно се враќаат на модната сцена како најпровокативното парче ова …

Повеќе »

(ФОТО) Најзгодната жена на светот покажала зошто е кралица на стилот!

Американската манекенка и инфлуенсерка Оливија Кулпо без причина не ја следат скоро пет милиони луѓе на Инстаграм. Поранешната Мис Универзум и влијателен моден инфлуенсер, елегантна, модерна и нежна со доволна доза на сексапил, Оливија Кулпо не престанува да ги маѓепсува и’ мажите и’ жените. Магазинот „Максим“ ја прогласи за најубава …

Повеќе »

(ФОТО) ПРВАТА ДАМА НА САД – Најскапите креации на Џил Бајден ниту оддалеку како на Меланија Трамп

Џил Бајден претежно избира фустани со миди должина од таа елегантна форма Џил Бајден, првата дама на САД, главно избира фустани со средна должина и елегантни модели, а нејзините омилени детали и се салонки и фини нараквици.   View this post on Instagram   A post shared by Dr. Jill …

Повеќе »

(ФОТО) Разголената ролка на Кејти Холмс не е за зимурливи

По кратко патување, актерката Кети Холмс пристигнала дома во Њујорк, каде што отишла во музеј и прошетала во паркот со своето момче. За таа пригода, таа облекла ролка од која замрзнувате штом ќе ја видите. Деновиве температурата во Њујорк е прилично ниска, но Кејти избрала волнено палто и кратка ролка …

Повеќе »

(ФОТО) Меланија уште еднаш ги оставила модните критичари без здив: Вака се облекува првата дама!

Таа уште еднаш докажала дека со право ја нарекуваат кралица на стилот Меланија и овој пат успеала да ги воодушеви модните критичари. Нејзината комбинација на облека повторно била оценета со чиста десетка. Уште актуелна, првата дама на Америка, ја дочекала елката, која и оваа година ќе биде специјално украсена. Декорацијата …

Повеќе »

(ФОТО) Ирина Шајк повторно има генијален стајлинг: Ефектен фустан споила со тренди јакна која морате да ја имате во орманот

Познатата манекенка Ирина Шајк е целосно посветена на својата мала наследничка Леи Де Сеин од врската со нејзиниот поранешен партнер, актерот Бредли Купер. Убавата Русинка работи напорно, па секој слободен момент се обидува да го помине со својата ќерка, а двете имаат омилена дневна рутина – прошетка до паркот. Ирина …

Повеќе »