Tag Archives: дизајнер

(ФОТО) Заљубена „до уши“: Шарлиз Терон во врска со познат манекен од балканските простори

Актерката е фотографирана како се држи за рака со познат манекен. Шарлиз Терон (47) е фотографирана со Алекс Димитријевиќ пред ресторан во Лос Анџелес. Оскаровката ја задржала насмевката од лицето и блеснала во лежерно издание, додека манекенот бил во шарена кошула и фармерки. Димитријевиќ има работено за брендови како Malbon …

Повеќе »

(ФОТО) Таа нема срам: Камила на крунисувањето ќе и го зададе последниот удар на покојната Дијана

Кралицата сопруга Камила (75), жена на кралот Чарлс III, официјално ќе ја преземе оваа титула на 6 мај, кога нејзиниот сопруг доживотно ќе биде официјално крунисан во Вестминстерската опатија. За деталите од оваа церемонија се уште се шпекулира, а познато е дека Камила најверојатно нема да носи круна со познатиот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Интервју со Лидија Георгиева: „Ревијата за Јованка Броз го разбуди духот на Југославија, па публика не сакаше да си оди од Палатата Србија“

Модната креаторка Лидија Георгиева е единствената Македонка која учествуваше на ревијата „Јованка во боја”, посветена на Јованка Броз. Со уште дваесет дизајнери од регионот, претставија колекција од модерни и впечатливи парчиња облека и покажаа како би ја облекле денес сопругата на Маршалот. Неколку недели по ревијата, Лидија и понатаму е …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Интервју со дизајнерката Маја Кикириткова: „Првите парчиња облека ги сошив од кеси за прашок“

Дизајнерката Маја Кикириткова е скоро 15 години на модната сцена во Македонија. Неодамна на Скопскиот моден фестивал ја претстави својата најнова колекција која е инспирирана од самоуверените жени кои не ја следат слепо модата. Моделите што ги промовираше веќе биле во фаза на подготовка кога ѝ се јавиле организаторите на …

Повеќе »

(ФОТО) ПОСЛЕ 7. МЕСЕЦИ ВРСКА – Ребел Вилсон и нејзината девојка Рамона Агрума се вериле

Ребел Вилсон и нејзината девојка Рамона Агрума се вериле по само седум месеци врска. Двојката ја објави свршувачката на забавата на Казамигос по повод Ноќта на вештерките. „Тие се бакнуваа во ќошот и им кажуваа на сите колку се возбудени што се вериле“, изјавил извор за Page Six. И Ребел …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дизајнерката Моника Коцарева Ергич порачува: „Секоја дама треба да го запази својот личен идентитет во својот стил“

Дизајнерката Моника Коцарева Ергич минатата недела ја видовме во урбано елегантно издание во видео интервју за Marella. Во него таа порача дека секоја дама треба да го запази својот личен идентитет кога се работи за стилот и да не избегнува од границите кои и прилегаат. View this post on Instagram …

Повеќе »

ПОЧИНАЛ ИСЕИ МИЈАКИ: Почнал како чирак, стана еден од најценетите дизајнери во светот!

Исеј Мијаки, јапонски моден дизајнер познат по својот ексцентричен стил и мириси, почина на 84-годишна возраст. View this post on Instagram A post shared by lifestyle asia hong kong (@lifestyleasiahk) Роден е на 22. април 1938. година во Хирошима, Јапонија, бил сведок на атомското бомбардирање во август 1945. година. Како …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Сатја Грабулоски: „Требаше да му правам патики на Коби Брајант, но дента кога стигнав во Лос Анџелес тој загина“

Македонскиот дизајнер Сатја Грабулоски веќе седум години црта патики за големите светски ѕвезди. Леброн Џејмс, Кристијано Роналдо, Мајли Сајрус, Дуа Липа и Тиесто, се само дел од околу тристате ѕвезди кои имаат патики со негов потпис.Тој и неговиот тим рачно ги изработуваат уникатните дизајни, а некогаш им требаат и преку …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОТВОРЕНО со Златко Јовановски: „Додека децата ме исмејуваа мајка ми ме убеди дека ми љубоморат оти сум роден да бидам ѕвезда!“

„Јас знам дека ќе успеам каде и да одам, зашто сум шлакнат и будала, а само таквите успеаваат. Отсекогаш знаев дека ќе имам светска кариера. Како дете се облекував поразлично од врсниците и тие ме исмеваа и ме навредуваа, ама мене мајка ми ме воспитуваше да верувам во себе. Ми …

Повеќе »