Tag Archives: идентитет

(ВИДЕО) Дизајнерката Моника Коцарева Ергич порачува: „Секоја дама треба да го запази својот личен идентитет во својот стил“

Дизајнерката Моника Коцарева Ергич минатата недела ја видовме во урбано елегантно издание во видео интервју за Marella. Во него таа порача дека секоја дама треба да го запази својот личен идентитет кога се работи за стилот и да не избегнува од границите кои и прилегаат. View this post on Instagram …

Повеќе »

(ФОТО) ПОЗНАТИОТ АКТЕР НА ПРЕМИЕРА ДОШОЛ СО СИНОТ: Сите ги гледале зачудено!

Повеќето познати личности се многу горди што ги поддржуваат своите деца кои се борат со својот родов идентитет… Поранешниот актерски пар Ли Шрајбер и Наоми Вотс се венчаа и имаа два сина, Александар и Семјуел Кеј. По 11. години заеднички живот, тие се разведоа на 26. септември 2016. година. Иако …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Манекенка од Украина сама протестирала на плоштадот во Милано: „Ова е нашата независност, наше право, наш идентитет, наша земја, тоа е нашата слобода“

Украинската манекенка и активистка, 23-годишната Настја Абрамова била на модната недела во Милано кога Русија ја нападна Украина. Таа за италијанските медиуми изјавила дека и самата ќе биде подготвена да ја брани својата земја, но дека во моментов тоа е невозможно бидејќи не може да се врати. „Татко ми се …

Повеќе »

(ФОТО) Прва во историјата: Новинарка водела програма со тетоважа на лицето 

Новинарката на новозеландската телевизија Ориини Каипара станала првата водителка која ги презентирала вестите во ударниот термин со тетоважа на Маори на лицето. 🇳🇿A New Zealand reporter has made history by becoming the first person to present a prime time news programme with a traditional Māori chin tattoohttps://t.co/qE4w9rzWyT — Telegraph World …

Повеќе »