(ВИДЕО) НЕ СЕ ПРОСЛАВИЛ – Бруклин Бекам прифатил опасен предизвик и се расплакал пред камерите

Бруклин Бекам на својот Инстаграм профил објави видео во кое испроба опасен предизвик кој се шири на социјалните мрежи.
Новиот готвач објави видео како јаде чипс од тортиља Paqui, кој е составен од исклучително лути зачини. Целта на предизвикот е да земете парче чипс и да издржите што е можно подолго пред да пиете или јадете нешто.

View this post on Instagram

A post shared by @brooklynpeltzbeckham


Додека го јадел чипсот, набрзо почнале да му течат солзи по лицето бидејќи оваа закуска е зачинета со семките од најлутата пиперка на светот.
После тоа испил чаша млеко.
Видеото насмеало многу луѓе, но еден следбеник предупредил за опасностите од овој предизвик.
„Не ги јадете овие чипсови!! Поради овие чипсови имав седум деца во итната медицинска помош. За ова има и официјално предупредување од доктор, се уште не треба да се промовира”, остро рекол еден следбеник.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Вечерва во Кинотека на Македонија ќе се одржи проекција на документарниот филм „Време на бетон“

Во Кинотека на Македонија, вечерва со почеток во 20:15 часот, ќе биде прикажан македонскиот документарен …